Implant dentar / risc sa cada ?

18-12-2017
Peach
Nu este medic/terapeut
Peach
Buna, Acum aproape un an mi-am pus un implant si o coroana la dintii din fata. Acum o saptamina sa intimplat sa-mi pierd cunostinta si mi s-au rupt din nou dintii din fata(sus) puntea a cazut, iar dintele implant sa rupt putin si se clatina. Credeti ca va cadea implantul??? Ar fi posibil ? Inainte sa fie pus dintele la implant am asteptat 4 Luni ca sa se prinda.
3 comentarii
0
18-12-2017, ora 08:23
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimineata,
Va recomand sa faceti o radiografie, chiar computer tomograf ar fi mai bun ca sa vedeti cu exactitate situatia implantului.
Greu de spus daca se va pierde sau nu, chiar daca ati asteptat 4 luni sa se integreze.
Puteti pune radiografia /computerul tomograf si aici, ca sa obtineti mai multe pareri.
O zi buna!
0
18-12-2017, ora 17:30
Peach
Nu este medic/terapeut
Peach
https://drive.google.com/file/d/1o1i_c2JlHTt_u5MpRI97DEtIl2vV0zaj/view?usp=sharing

Am atasat un xray cand a fost pus
0
18-12-2017, ora 18:03
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Va recomandam o radiografie sau computer tomograf facute dupa incident. Aceasta radiografie nu este relevanta in acest moment.
O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •