Implant Inno

27-03-2019
Ana
Nu este medic/terapeut
Ana
Buna seara, tot citesc pe acest formul despre fel de fel de tipuri de implanturi, dar nimeni nu pomeneste de Inno! Tocmai ce mi s-au inserat 10 implanturi Inno la recomandarea medicului stomatolog. Ma sperie foarte tare “termenul de garantie” al implanturilor intre 5 si 15 ani ( pentru Inno nu stiu cat are garantie) ce se intampla dupa acesti ani? Stie cineva ceva de bine ( de rau) despre Inno? Si inca ceva, mi s-a recomandat sa optez pentru maxilar pentru lucrare definitiva din composit! Imita acest material dintii naturali? Va multumesc!!
1 comentarii
0
14-04-2019, ora 09:40
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, implanturile Inno sunt niste implanturi nu foarte agresive pe marketing, dar implanturi bune. Increderea in medicul dumeavoastra este esentiala, cu siguranta utilizeaza mai multe sisteme si v-a recomandat cel mai potrivit din punct de vedere al amplitudinii lucrarii, osului dumeavoastra, experientei lui. Vindecare buna sa aveti!
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.