implant mamar - recomandari/informatii

330 comentarii 1 2 ..... 8910 11 Înainte ›
0
11-08-2012, ora 10:01
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
eu nu dormeam niciodata pe burta :)) pt mine nu e asa un chin, da nu e mic 390 stai lin ai mei acum stau ft frumosi sunt mult mai moi mai apropiati insa in prima sapt erau umflati si traumatizati si bustiera aia ii strange nu iti inchipui ce bn stau cand scapi de ea
0
12-08-2012, ora 03:48
anna1983
Nu este medic/terapeut
anna1983
Buna Seara!
Fetelor eu nu sunt noua pe forum am mai postat ff mult timp innainte cu alt pseudo! Felicitari celor care s au operat la Marinescu si le au iesit bine! Nu o sa l mai numesc Dr pt ca din partea mea nu isi merita titlul iar celor care nu s au operat le rog mult de tot sa dea un add la id ul meu : ubytika_mea ca sa le pot arata direct ce mi a facut doua operatii facute de acest om! Poate asa va mai ganditi innainte de a va da pe mana lui! Va pup si multa bafta!
0
12-08-2012, ora 08:58
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
monika,
tu ce parere ai despre ce spune anna?
pupici
0
12-08-2012, ora 09:36
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna, anna!
chiar sunt curioasa ce ti s/a intamplat, pt ca in situatii de genul asta nu putem da vina numai pe medic, si noi tb sa participam ca totul sa fie ok.
Acum sa asteptam ca medicul sa ne faca perfecte..in situatia in care noi nu avem o baza..., nu crezi ca exageram?
...si eu vreau sa arat ca x...dar daca limita la care poate ajunge medicul este alta, inseamna ca natura nu m/a ajutat nici pe mine suficient.
Tocmai de aceea unele fete sunt norocoase iar altele trec chiar si prin 5, 6 operatii ca sa se apropie de perfectiune.
Parerea mea este ca atunci cand facem acest pas sa fim pregatite si pentru rezultatul final.
0
12-08-2012, ora 11:37
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
Putea sa scrie aici ce a patit, eu am scris aici ce am patit postoperator si pe mine chiar m-a ingrijit. Nu cred ca face vreun medic ceva cu rea credinta, este adevarat poate gresi medicul, probabil toti gresesc de-a lungul timpului, ne asumam un risc imens cand ne ducem la operatie, nu este o distractie si CHIAR TRB SA RESPECTAM TOT CE ZICE PENTRU RECUPERARE, nu ne cheama nimeni cu forta si nici nu ne garanteaza succesul total...se pot intampla diverse complicatii, in cazul sanilor am auzit si eu diverse complicatii insa depinde despre ce vrb, ea nu a zis exact despre ce e vorba.
0
12-08-2012, ora 15:56
anna1983
Nu este medic/terapeut
anna1983
Buna! binenteles ca va spun! Pe mine m a operat in august 2010 ridicare de sani si implanturi, dansul mi a garantat ca o sa iasa ok. Dupa operatie arata intradevar mai bine, am urmat intocmai instructiunile dansului. La o saptamana dupa operatie am plecat in Franta dar am mai tinut legatura cu doctorul. Dupa 3 luni asa au inceput sa se lase din nou sanii, deasupra sanului rsmasese implantul mai ridicat pt ca deoarece sanii se lasase de tot! Am revazut doctorul in ianuarie 2011 care a recunoscut ca nu prea a iesit bine si am cazut amandoi de acord pt o a doua operatie in februarie. Cand m am dus la operatie am cerut si o liposuctie f usoara deoarece nu eram grasa. Dupa ce m a operat a doua oara am cumparat tot ce mi sa spus pentru tratamentele postoperatoriiam stat o saptamana dupa care mi a spus ca pot pleca linistita deoarece nu stateam in Ro. Mi a spus la aproximativ 2 saptamani sa ma duc sa mi scot firele. De aici a fost foarte greu: m am intors in franta mi a m luat programare cum mi a spus el sa mi scot firele dar cand m am dus la spital au vazut ca nu s a cicatrizat deloc s a deschis mai mult.. am mers la consultatie de 2 ori pe saptamana iar infirmiera venea zilnic sa mi schimbe bandajele. Au fost gata sa mi scoata implanturile deoarece mai era f putin ca sa se vada.pana la urma a inceput sa se cicatrizeze...un implant este deplasat..abia la inceputul lunii mai s au inchis ranile.. pielea nu mai suporta nici un fel de pansamente...se subtiase...cicatricile sunt enorme..arata jalnic...:((...va dati seama ce inseamna sa stai cu operatii deschise pe san 3 luni de zile ? acum abia in toamna pot fi programata la o alta operatie! mi a luat un an si cv ca sa ma refac pt o alta operatie unde implanturile vor fi scoase...si sa vdm ce s o mai putea face!
0
12-08-2012, ora 18:44
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna, anna!
nu stiu cu ce sa incep, poate cu faptul ca eu nu as fi avut curajul ca postoperator sa ma deplasez dintr/o tara in alta si sa nu fiu sub supravegherea medicului care m/a operat.Din cate am vazut ai plecat ok dupa operatie, oare de ce s/au intamplat toate aceste lucruri dupa aceea, nu ai purtat bustiera?ai abuzat de brate? etc, mi se pare chiar ciudat ca un san reconstruit sa se lase, decat daca nu ai folosit bustiera de sustinere si daca ai facut miscari bruste, e logic.
Mie imi pare f rau ca ti s/a intamplat asa ceva.
Eu sunt dupa 5 zile de la operatie, sunt f bine dar pt ca am avut grija mare de mine.
0
12-08-2012, ora 18:50
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
Cred ca ar tb sa tratam cu mai multa seriozitate aceasta interventie chirurgicala..o spun in primul rand pt mine.
pupici.
0
12-08-2012, ora 19:39
maria1973
Nu este medic/terapeut
maria1973
buna Ana, asa am patit su eu cu acest dr Marinescu, in loc de 430 mia pus 485 si in loc de allergan mi sa pus arion, am depus cerere la politie, la IML, am fost la prof dr Lascar si a recomandat reinterventie ca este gresita operatia dar cei de la IML unde are pile dr marinescu, tot amana rezultatul.
si arat ca dracu, dureri, deformari si pana nu am rezultatul de la IML nu ma pot opera, dar am sa apelez la televiziune ca sa mi se dea rezultatul ca vad ca o freca aiurea.
0
12-08-2012, ora 22:04
anna1983
Nu este medic/terapeut
anna1983
Buna fetele, buna Maria!
Eu va sfatatuiesc din propria mea experienta sa aveti f mare grija! Eu nu m am operat in Franta de prima data pentru ca mi l a recomandat o prietena...si pt ca mi a cerut si mai putin fata de cat se cere aici dar acum am ajuns sa ma coste operatiile dublul fata de cat as fi platit aici prima data! Am uitat sa va spun cum arata si burta dupa liposuctie...:(
Maria Eu o sa revin in tara cam intr o luna si cv si as vrea sa depun si eu plangere daca se poate te rog sa mi lasi un id de mess pt ca as vrea sa vb mai multe.O sa incerc sa pun o fotografie sa vedeti si voi cum arata niste sani operati de 2 ori.:(
0
12-08-2012, ora 22:24
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
Eu sincer nu am motive sa ma plang, atat i-am cerut atat mi-a pus am si vazut ce cutie a dus in sala de operatie. eu nu ii iau apararea ca nu e vreo ruda cu mine acest doctor insa prea putin posibil sa iti puna cu fortza alta marca...in fond pleci acasa cu tichetul ala a lor si stii ce ti-a pus si implicit ce ai cerut. Asta chiar nu o cred ca ti-a pus fara sa stii altceva decat ceea ce ai cerut fiindca asa a vrut el. Totusi, sunt medici nu impostori. Cat despre aceste probleme grave cu deschisul operatiei si diverse probleme este tragic...toti medicii banuiesc ca au patit-o, mai intrand in calcul si materialul pacientei pielea si obsesia acesteia pentru un anume implant poate prea mare pt ea dar posibil si greseala grava a medicului nu zic NU.si pe celalalt subiect general aici pe forum sunt o gramada de fete care se plang de doctori celebri in Buc, cred ca tzine si de pacienta cauzarea problemelor. Eu 2 sapt am stat ca robotelul aproape numai prin casa chiar am acordat importanta maxima primei luni, evitand caratul de orice natura.banuiesc ca este un efort si a calatori etc.
0
12-08-2012, ora 22:26
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
eduta, uploadeaza si tu o poza sa te vad cu sanii tai new :P. Poza mea este postoperator la 1 luna si 10 zile ;))
0
12-08-2012, ora 22:38
maria1973
Nu este medic/terapeut
maria1973
monika.pe bune nu am nimik cu tine...dar mai lasati-ma cu "prea putin probabil", etc..pai eu aveam mentor si puteam sa iau gratuit silicoane de la aceasi firma, GRATIS, a refuzat spunandu-mi ca vrea sa le puna pe cele mai bune, adica ALLERGAN, si dupa operatie m-am trezit cu ARION, marca de care nu am auzit in viata mea, si cand i-am intrebat au zic ca cei de la allergan nu mai aveau momentan marimea respectiva, vrajeli de doi bani si ca daca patesc ceva sa ma duc la el, si cand am patit si m-am dus la el ma injurat si ma dat afara.asa ca mai lasati-ma cu aparatul dr respectiv, SINCER NU VA DORESC SA TRECETI PRIN CE AM TRECUT EU SAU ALTE FETE, ca atunci nu mai spune-ti.probabil.nu sunt impostori...etc...o sa pun si o poza sa vedeti ce mi-a facut asa de nevinovatul dr marinescu


poop Monika, sa ai noroc de ele, ana o sa te adaug pe yahoo, poop si bafta fetelor
0
12-08-2012, ora 22:50
anna1983
Nu este medic/terapeut
anna1983
gata fetelor eu am reusit sa mi pun o poza si o sa o schimb cu randul ca sa mai vedeti si pe celelate! Monika si ceelate fete care credeti ca "se poate intampla" cand te duci sa ti faci o astfel de operatie nu trebuie sa te intorci acasa mai urat decat ai plecat. uitati va si voi la poza mea de la avatar ati mai avea curaj sa va dezbracati in fata sotilor..prietenilor vostri cu asemenea sani? credeti voi ca se gasesc sutiene..bustiere orice sa poti ascunde asa cv in totalitate? credeti voi ca mai merita un asemenea medic sa exerseze meseria de chirurg estetician?
0
12-08-2012, ora 23:06
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
da fetelor e adevarat ca este grav si sper din suflet sa puteti repara pentru a putea avea o viata fericita, sper sa nu am probleme cu implanturile. Poate pentru ca mie mi-a iesit, mi-a pus ce am stabilit si sunt fericita si sanatoasa nu vreau sa ma incarc negativ ca as putea pati acuma nush ce complicatii din cauza ca sunt operata la el.la cum sunt acvuma chiar m-as mai duce la el
0
12-08-2012, ora 23:27
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
Monika, ai avut dreptate, SUNT SUPERBI! Maine merg din nou pt control, ma mai dor putin sanii, au inceput deja sa coboare.zilele-astea promit poza.FELICITARI!IMI PLAC MULT!!!
0
13-08-2012, ora 00:26
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Anna, mi se pare incredibil cum un implant se poate lasa atat.. Cum e posibil? Si daca il punea pur si simplu in san, fara o fixatie (chiar si numai sub glanda, fara submuculara) nu imi imaginez cum putea sa cada atat.. Sanii tai, din poza, par sa fie doar ai tai, fara a se vedea urma de implant.. Ai spus ca ai mai avut si ridicare de san..
Nu vreau sa fiu sceptica in privinta a ceea ce ati spus (pentru ca i se poate intampla oricui), insa din poza mie mi se pare ca s-au lasat incredibil de mult!

Maria, ai spus ca in momentul in care ai intampinat probleme te-ai dus la dansul, dupa cum ti-a spus, si te-a injurat. Poti sa ne spui despre ce fel de probleme a fost vorba? Si de ce anume te-a injurat? Sau ce ti-a spus mai exact?
Fetelor, va rog, fiti cat de sincere puteti, pentru ca astfel de probleme chiar merita stiute. Eu trebuie sa meg spre sfarsitul saptamanii pentru a stabili ultimele lucruri si m-ati speriat tare cu postarile acestea.
Pana acum eu vazusem doar rezultate ok la dansul.
0
13-08-2012, ora 01:50
anna1983
Nu este medic/terapeut
anna1983
Alina nu numai pe tine te mira...si nu e numai chestia ca s au lasat nu ai vazut inca cicatriciilede sub ele si vezi cum sunt mameloanele pozitionate si unul mai deformat decat celalat...eu am fost foarte atenta cu ingrijirile postoperatorii, am stat internata o noapte la clinica...innainte de operatie am urmat un tratament...si pielea mea se cicatrizeaza f repede de obicei! Am citit pe primele pagini ale subiectului ca au mai fost fete care au avut probleme nla dr acesta...parerea mea este sa nu te bucuri daca ia putin mai ieftin fata de altii dar chiar nu se merita! Eu nu l mai recomand nimanui..eu nici la telefon nu mai pot sa dau de dansul..ca sa mi se refaca totul ma costa 6500 de euro dintre care 80% ii suporta asigurarea medicala pentru ca o sa se faca interventia in chirurgie reparatorie...deci va dati seama cum sunt considerati sanii mei..
Nu vreau sa va descurajez dar asta e realitatea cu "domnul doctor Marinescu"
P.S. Am uitat inca cv...cand ti se vorbeste despre implanturi la cabinetul dansului ti se spune ca sunt valabile toata viata...cea ce este fals.
0
13-08-2012, ora 08:38
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna, anna!
ce vrei sa spui cu valabilitatea?
0
13-08-2012, ora 08:40
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna AlecsandraAda!
vrem si de la tine o poza!
0
13-08-2012, ora 12:36
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
Eu nu regasesc nimic din ceea ce povestiti voi in consultatia mea. Poate de aceea mi s-a parut asa uimitor si m-am mirat in sensul ca nu cred tot ce se scrie... insa sigur fiecare isi stie supararile si prin ce a trecut. Sa se fi facut un domn de zahar intre timp? mie nu mi-a zis ca sunt valabile toata viata si nici nu a vrb vreodata urat nepotrivit etc. La fata locului am intalnit doar fete multumite care veneau la consultatii postoperator, iar cand m-am operat eu se operase o gramada cred ca 10 persoane in saptamana aia.3 numai in aceeasi zi cu mine Poate ca implanturile sunt valabile toata viata insa dupa un timp sigur nu ne mai place aspectul lor, marimea, etc etc. Recomandabil este sa le sch la 10-15 ani din cate stiam eu.
0
13-08-2012, ora 16:44
maria1973
Nu este medic/terapeut
maria1973
buna, fiti atente la paginile anterioare ci cititi-mi povestea, si o sa vedeti acolo totul detaliat, si SUNT FFFFFFFFOARTE SINCERA.
Tot incerc sa pun poze si nu reusesc, mai incerc..

poop
0
13-08-2012, ora 16:59
maria1973
Nu este medic/terapeut
maria1973
am reusit fetelor sa pun poza...uffff, , , , apropo...povestea Marinei ati citit-o? tot aici este si a ei si pe alt forum.


poop fetelor, sa aveti parte de "imbunatatiri":)))))))))) si sa va bucurati de ele
0
13-08-2012, ora 21:22
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Maria, am rasfoit in urma, insa sunt nelamurita total. Acolo ai spus ca ti-a gresit operatia si o sa revii cu detalii dupa o cosultatie, insa acest lucru nu s-a mai intamplat. Poti da detalii, te rog? In ce sens ti-a gresit opratia? Din postul tau de pe pagina 9 am inteles ca ti s-au pus alte implante si ti s-a spus sa mergi daca intampini probleme. Am inteles ca probleme au aparut, insa cum s-au manifestat ele? Ai avut probleme de la inceput? Pentru ca in primele posturi, pe primele pagini, asta lasi sa se inteleaga (ca probleme au fost de la inceput), insa la pagina 9 se intelege sa problemele au aparut apoi.. Te rog, lamureste-ma.

La pagina 9 il acuzi complet pe dl dr, in timp ce cu ceva pagini in urma ai postat :
"Buna Justti,

Mergi cu toata increderea, sant foarte cumsecade ambii dr., cea ce mi s-a intamplat mie nu inseamna ca nu sant niste dr. buni, dar cred ca ce am patit eu se poate rezolva cu intelegere si cu multa atentie. Multa bafta.

pup

Maria "

Care e totusi cocluzia? Ce ai patit in definitiv? Nu intreb nici cu cea mai mica urma de rautate, insa vreau sa fiu sigura in alegerea doctorului si nu totul mi se pare relevant.
0
13-08-2012, ora 23:24
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
alina da-mi un mesaj privat cu ce vrei sa mai stii despre cum decurge operatia cu d-nul doctor, iti povestesc din exp mea, eu sunt operata recent am o luna si o saptamana.
0
14-08-2012, ora 00:12
maria1973
Nu este medic/terapeut
maria1973
buna, problemele au aparut dupa 2 saptamani cu sanul acela deformat unde implantul a ramas sus si foarte mult in exterior, m-am dus la contol si mi-a recomandat sa ma masez ca o sa se lase ( cand la inceput mi-a spus ca nu recomanda masajul, ca la el la clinica nu se face asa ceva), problema a persistat si m-am dus la un alt control, pentru ca si la sanul drep aveam si am dureri si imi apar niste galme in partea de sus a sanului, aici buzunarul este prea mic si implantul este bagat fortat, am fost la mai multi doctori dupa si mi-au spus acealsi lucru ca si Profesor Dr Lascar, ca trebuie sa se faca reinterventie de corectare a greserilor facute. trebuia sa imi puna Allergan 430 si dupa operatie m-am trezit cu Arion 485. Problema cu acest dr este ca nu isia nu mai avem ce cauta acolo, etc. noroc ca eram cu prietenul meu...ca altfel cine stie ce mai iesea asuma greselile si nu stie cum sa repare greseala.
Am fost la un alt control la el cam la 3 luni si am incercat sa ii spun ca nu s-a rezolvat ca probleme persista si binenteles i-am spus ca mi-a spus si alt implant si marime.si atunici..nici nu mi-a venit sa cred..i izbucnit...a inceput sa tipe, sa ne zica sa iesim naibii din caninetul lui, ca nu il intereseaza.ca mint eu cand spun ca trebuia sa imi puna Allergan...si cate si mai cate.noroc ca eram cu prietenul meu ca cine stie ce mai pateam.
Si cu ce am spus sa ergeti cu incredere..multor fete le-au reusit operatia.sa le ajute Dzeu.dar din punctul meu de vedere nu am fost multumita, daca stia cum sa trateze altfel problema, sa discutam amiabil...poate ca ma mai operam la el..dar nu dupa cum a reactionat..
Cu drag vi-l recomand pe dr. Florin Juravle, Voi alegeti, mergeti la mai multi dr.

multa bafta
0
14-08-2012, ora 04:22
anna1983
Nu este medic/terapeut
anna1983
Buna fetelor!
Maria imi pare rau si la tine arata...nici nu am cuvinte...:(
Eduta miedoctorul mi a spus ca sunt valabile toata viata si le pot tine. Laboratorul Arion care le fabrica mi au spus ca ei le garanteaza 10 ani si dupa 15 ani maxim 20 ar trebui schimbate. La fel si alti 3 chirurgi de aici din Franta. Uitati si site ul Arion :
http://www.laboratoires-arion.fr/index.php/fr/garantie-arion
0
14-08-2012, ora 09:40
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Monika, daca incerc sa intru pe profilul tau sa iti tr mesaj imi arata "Informatiile despre acest utilizator sunt private (optiunea utilizatorului)."
Lasa-mi tu un pm cu mail-ul tau
0
14-08-2012, ora 09:51
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
hey ti-am scris eu da click pe mine trb sa-ti apara casuta aia cu trimite mesaj.
0
14-08-2012, ora 10:10
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Da, asta incerc, insa imi apare aceeasi chestie. Probabil ai selectat tu pe undeva sa fie profilul privat..
Adaugă un comentariu / răspuns
330 comentarii 1 2 ..... 8910 11 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum îţi poţi influenţa forma sânilor
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •