Implanturi dentare si molari coborati

04-01-2019
Evely
Nu este medic/terapeut
Evely
Buna seara,
Am facut o radiografie de curand si medicul mi-a spus ca molarii mei din partea stanga sus au inceput sa coboare deoarece in partea stanga jos am lipsa molarii si premolarul si ca ar fi indicat sa recurg la implanturi dentare. Intrebarea mea este mai pot fi salvati molarii de sus daca recurg la implanturi cat de curand in conditiile in care au coborat destul de mult? (Nu am radiografia din pacate, dar extractia maselelor de jos a avut loc cu circa 7 ani in urma)
3 comentarii
0
04-01-2019, ora 20:14
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara ,
S-ar putea sa fie nevoiie sa se sfefuiasca din molari pentru a avea spatiu pentru coroanele pe implanturi.
0
04-01-2019, ora 20:17
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara, in mod normal mai pot fi salvați. Dacă Ocupați locul dinților care va lipsesc, cei de sus nu vor mai cobora.Cel mai bine mergeți la un medic, vi se dau o radiografie panoramică precum și un ct pt a va spune cevtipuri de implanturi se potrivesc sitiatiaei dumneavoastră dar și dacă aveți condiții optime pt implanturi.
0
05-01-2019, ora 17:47
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
Radiografii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul