Impotenta? | Forumul Medical ROmedic

Impotenta?

05-12-2011
contdesters
Nu este medic/terapeut
contdesters
Am 17 ani si am si eu o problema...prima oara mi s a intamplat cand eram cu 2 fete si inca un baiat intr o camera (nu eram virgin) si cei 2 au inceput treaba, eu nu reuseam, au facut ambele fete sex oral si nimic pana intru'n final cand penisul meu era in stare de erectie nu am mai pus prezervativul ca stiam ca va muri si am trecut direct la treaba am stat 10-15 min si nu reuseam imi dau drumu asa ca am hotarat sa ne oprim.dupa aceasta experienta am mai intretinut doua relatii sexuale cu 2 fete diferite si nu am mai avut nicio problema dar acum 2 saptamani am patit lafel, dupa ce fata a facut sex oral am stat 15 minute si nu am reusit sa imi dau drumu ? oare din ce cauza...tata imi spune ca este ceva psihic, ca ma gandesc eu prea mult si din cauza aceasta, intradevar mereu ma gandesc sa nu patesc asa ca ma fac de ras, etc.astept raspunsuri
4 comentarii
0
05-12-2011, ora 18:55
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Desi vrei sa fii dezinvolt si libertin precum altii, probabil ca de fapt, , atat firea ta cat si educatia, sunt mai conservatoare.
Tatal tau are dreptate. Este pe fond emotional.
Dar de ce intrii in astfel de cercuri, in primul rand?
Este degradant, , nu vei invata nimic bun din asta si mai te poti alege si cu cine stie ce boli.
E foarte rau ca nu ai folosit prezervativ. Nu stii ce boli poate avea acea fata...
Parerea mea este ca, mai bine poarta-te decent si nu mai merge la astfel de...intalniri.
Dupa cum vezi, Eul tau interior - iti da semnale ca nu este bine ce faci si ca nu te comporti in concordanta cu personalitatea ta.
Poate acum nu constientizezi asta, dar mai tarziu ai sa vezi ca nu au avut niciun rost aceste aventuri sau mai rau, poti suporta anumite consecinte nedorite, chiar si in plan emotional. Dar nu numai. Sper sa nu fie cazul!
Fa-ti o prietena stabila si cauta sa iti faci un rost bun pe lumea asta, nu sa iti fie rusine mai tarziu, intrebandu-te cum de ai ajuns sa faci tot felul de fapte.
Multa sanatate si multa intelepciune iti urez, de Mos Nicolae!
Sarbatori fericite!
0
05-12-2011, ora 20:38
contdesters
Nu este medic/terapeut
contdesters
Va multumesc mult, am avut o simpla infectie care a trecut cu antibiotic...am fost racit si am luat zinat, se pare ca m-am vindecat...tosusi prima aventura din povestea mea, nu pot spune ca era ceva nefiresc, fata aceea era prietena mea si ceilalti doi lafel, numai ca nu aveam unde sa intram toti si am ales sa intram in aceiasi camera...
0
06-12-2011, ora 12:30
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Se pare ca nu este stilul tau - o astfel de aventura si ar trebui sa tii cont de asta.
Daca nu ai unde...chiar nu este neaparat nevoie sa mergi la gramada.
Aceste intamplari iti pot creea inhibitii pe termen lung si chiar nu este bine pentru psihicul tau.
Evita astfel de intalniri in grup, iar cu prietena poti discuta despre ce iti place si ce iti creaza o stare de disconfort - psihic sau fizic ca sa stabilesti cam care sunt limitele.
Acelasi lucru sa il aflii si din partea fetei, ca sa existe o armonie.
Daca ai avut o infectie, atunci si prietena trebuia sa mearga la ginecologie si sa isi faca o analiza de secretie vaginala cu antibiograma. Altfel te reinfectezi.
Nu mai spun ca te poti infecta si din locurile pe unde mergi.cu gasca... unde, probabil ca si igiena poate lasa de dorit.
Poate parea curat, dar cine stie ce microbi poti lua din unele locuri.
1
06-12-2011, ora 16:11
contdesters
Nu este medic/terapeut
contdesters
am inteles, m am lasat prea mult influentat de "anturaj" si nu am scuze...voi avea mai multa grija pe parcurs !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ExerciÈ›ii pentru disfuncÈ›ia erectilă
  • ViaÈ›a cu o disfuncÈ›ie erectilă
  •