Imunitate scazuta/candida/

10-01-2019
IonutZegrean
Nu este medic/terapeut
IonutZegrean
Buna ziua,
este recomandat implantul dentar pacientilor cu imunitate scazuta?

De o luna am pus un implant Dentium Superline si am observat ca apar afte, candida, oboseala cronica gen fibromialgie, am facut si un episod de spasme si tremuraturi care a tinut 7 zile si a fost groaznic, intestinele se contracta zilnic, maini si picioare reci, lipsa poftei de mancare. Local implantul este ok, nu s-a infectat sau ceva de genul.

Poate contribui in astfel de cazuri la instalarea unor boli autoimune?
7 comentarii
0
11-01-2019, ora 08:15
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Inainte de inserarea implantului se recomanda un set de analize medicale. Dvs ati facut?
0
11-01-2019, ora 08:48
IonutZegrean
Nu este medic/terapeut
IonutZegrean
Buna ziua, nu am facut nici un test.
Ce test trebuia sa fac?
Ce as putea face acum?
0
11-01-2019, ora 09:05
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Inainte de inserarea implantului se fac analize medicale care cuprind: glicemie, calciu, timp de sangerare, timp de coagulare, etc.
0
11-01-2019, ora 09:37
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
In mod normal inainte de a va insera un implant dentar medicul va da sa completați o fisa in care dumneavoastră precizați cr fel de afecțiuni aveți, medicație, alergii etc. Iar după primiți o foaie cu un set de analize obligatorii care atesta ca se pot pune implanturi in cazul dumneavoastră. Ați mers la medic sa ii explicați ce simptomatologie ați avut după???daca bu mergeți urgent.
0
01-02-2019, ora 21:03
IonutZegrean
Nu este medic/terapeut
IonutZegrean
Buna ziua, am comunicat medicului situatia in mare, el nu are ce sa faca, nu a mai avut cazuri, se pare ca sunt cazuri foarte rare. Am gasit un documentar pe Netflix care se numeste root cause in care este prezentat un caz identic care a ajuns in oboseala cronica de la molari devitalizati si care au dat sistemul imunitar peste cap. Faceam sala de 4 ori pe saptamana si o zi aveam fotbal iar acum de o luna nu ma pot tine pe picioare mai mult de o ora din 24h. Sunt in continuare in investigatii insa simtomele mi se potrivesc doar cu sindrom ASIA, Chronic Fatigue Syndrome, Benign Fasciculation Syndrome, Fibromyalgia.
Se pare ca sunt foarte multe cazuri pe internet insa putine in Romania, unul mai este tot pe acest forum la un baiat Alex din Brasov.
https://www.romedic.ro/forum/spasme-musculare-si-tremuraturi-60202/6
Ma incred in Dumnezeu si ma rog ca El sa ma vindece.
Medicii deocamdata nu m-au ajutat cu nimic concret, fac analize si cam atat.
Daca ma puteti ajuta cu ceva, va rog sa-mi scrieti. Puteti sa-mi scrieti si email pe ionut.zegrean at gmail.com
Va multumesc
0
02-02-2019, ora 08:32
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata
Avand in vedere problemele de sanatate cu care va confruntati este bine sa amanati inserarea implantului.
Multa sanatate.
0
05-02-2019, ora 15:52
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Este indicat sa opriți pana la noi investigații inserarea de implanturi dentare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul