Imunitate scazuta/candida/

10-01-2019
IonutZegrean
Nu este medic/terapeut
IonutZegrean
Buna ziua,
este recomandat implantul dentar pacientilor cu imunitate scazuta?

De o luna am pus un implant Dentium Superline si am observat ca apar afte, candida, oboseala cronica gen fibromialgie, am facut si un episod de spasme si tremuraturi care a tinut 7 zile si a fost groaznic, intestinele se contracta zilnic, maini si picioare reci, lipsa poftei de mancare. Local implantul este ok, nu s-a infectat sau ceva de genul.

Poate contribui in astfel de cazuri la instalarea unor boli autoimune?
4 comentarii
0
11-01-2019, ora 08:15
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Inainte de inserarea implantului se recomanda un set de analize medicale. Dvs ati facut?
0
11-01-2019, ora 08:48
IonutZegrean
Nu este medic/terapeut
IonutZegrean
Buna ziua, nu am facut nici un test.
Ce test trebuia sa fac?
Ce as putea face acum?
0
11-01-2019, ora 09:05
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Inainte de inserarea implantului se fac analize medicale care cuprind: glicemie, calciu, timp de sangerare, timp de coagulare, etc.
0
11-01-2019, ora 09:37
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
In mod normal inainte de a va insera un implant dentar medicul va da sa completați o fisa in care dumneavoastră precizați cr fel de afecțiuni aveți, medicație, alergii etc. Iar după primiți o foaie cu un set de analize obligatorii care atesta ca se pot pune implanturi in cazul dumneavoastră. Ați mers la medic sa ii explicați ce simptomatologie ați avut după???daca bu mergeți urgent.
Adaugă un comentariu / răspuns

28-11-2018, ora 15:50
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Electronic Stem Generator
Parodontoză? Electronic Stem Generator vă vine în ajutor! Vi se mișcă un dinte? Îl puteți fixa dacă urmați un simplu tratament la domiciliu. Tratează parodontoza prin regenerarea osului.
Detalii aici
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.