Incontinenta fecala

19-02-2016
Virgil2016
Nu este medic/terapeut
Virgil2016
Buna am 23 de ani, in urma cu vreo 3-4 ani am fost diagnosticat cu hiperhidroza(transpiram cel mai tare in fund) efectiv mi-a facut viata un calvar...acum cateva luni am observat ca mai tot timpul am ceva urat mirositor in zona respectiva( fecale ) ft putin dar indeajuns in aceelasi timp in care transpir sa emane un miros ft urat.care ar fii cauzele?mentionez ca e posibil sa am intoleranta la lactoza(asta am auzit in urma unor analize de biorezonanta) as dorii niste pareri vs rog
3 comentarii
0
22-02-2016, ora 17:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca ar fi intoleranta la lactoza ar trebui sa stii de asta inca din copilarie, de la parinti. Un examen coprobacteriologic si coproparazitologic al scaunului ai facut?Un examen chirurgical?De cand ai observat aceasta problema? Te stii din nastere cu anumite boli?
0
22-02-2016, ora 17:13
Virgil2016
Nu este medic/terapeut
Virgil2016
Nu am facut niciun examen chirurgical, problema o am cam de 1 an si Nu am nici o boala din nastere
0
22-02-2016, ora 21:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este ca trebuie sa te vada un chirurg generalist si sa faci si cateva analize de laborator.. Discuta cu medicul de familie si solicita bilet de trimitere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •