Infecție cu herpangina

24-11-2018
SophiaM
Nu este medic/terapeut
SophiaM
Acum 2sapt m-am internat în spital cu fetita in varsta de 1an si 4luni avand urmatoarele simptome: febra (38, 4) scaune diareice cu mucus verde (4-5pe zi), voma, ulceratii in gat. I s-a administrat tratament cu Ampicilina si pt ca era foarte deshidratata, 2zile i s-au facut perfuzii. I-au facut analize privind infecția cu rotavirus, e colli, salmonella, ex coproparazitologic si toate au iesit negativ. Diagnosticul a fost infecție cu herpangina. De o saptamana ne-am intors acasa. Fetita a început să mănânce din nou, ce-i drept mai putin ca inainte, dar ce mă face să îmi pun un semn de intrebare, este ca in scaun inca mai vad putin mucus. Este normal sa mai existe dupa 2sapt? Este posibil sa aibe o infecție la stomac si ar trebui să repet din nou analizele? Nu mi s-a prescris pt acasa nici un fel de tratament...ar mai fi necesar, in conditiile in care mai există putin mucus, sa ii mai administrez in continuare tratament? Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns. Multumesc mult
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: herpangina

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: