Infectie dupa colonoscopie

08-06-2018
aditza
Nu este medic/terapeut
aditza
ajutorrrr, , din decembrie dupa o colonoscopie am scaune ff urat mirositoare, puls ff mare140 si chiar150 iau metropolol dar nu ma ajuta, usturimi pe intestin, in timp am facut reflux biliar, iau necium dim si seara, iau prafuri pt protecie intestine ceva argilos este si nimic schimbat, sm fost la 15 dr pana acum su facut experienta, mi su dat 10 xile tinizol ci ciprofloxacina, apoi pt alte 10 zile normix 6/ zi. simptomrle au debutat cu wcaune ff dese si nefigerste 4 zi, gaze ff urat mirositoare, a stricat, a sulf nici nu stiu cum sa descriu, bolboroseli.numai stiu cecsa iau ce sa fsc unde sa merg pic pe picioare si nimeni nu face nimic, analize ies la limite iese o usoara limfocitoza si nimeni nu o baga in seama, simt ca e ceva cu mine, nu am fost asa.
2 comentarii
1
08-06-2018, ora 06:30
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Daca valoarea pulsului e 140, in repaus, mergeti la consult cardiologic.
Daca, colonoscopia v-a facut-o un medic gastroenterolog, mergeti la consult la el.
0
28-02-2019, ora 16:22
Denyi
Nu este medic/terapeut
Denyi
Incercati la CDT Victor Babes - gastroenterologie. Medic f bun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: