Infecție în timpul sarcinii

20-02-2017
malina8
Nu este medic/terapeut
malina8
Bună!
Sunt însărcinată in 11 săptămâni și inca de la începutul sarcinii am avut dureri in zona intima, arsuri, mâncărimi și înțepături in interior si o secretie alba abundentă și mâncărimi la exterior, durere la urinat si usturime.
Am fost la doctor și mi s-a făcut o analiza din secretia aceea alba, iar rezultatul a fost bun.
Mi s-a dat tratament timp de o saptamana (fluomicin ovule si canesten crema pentru exterior ). Dupa acest tratament simptomele au persistat. Acum s-a agravat, la exterior mi s au exfoliat labiile mari, am mancarimi puternice si ma ustura foarte tare , simt vaginul imflamat in interior.. si labiile sunt la fel inflamate, in special dimineața. Am facut analizele de sânge și cele de urină, eu am vazut rezultatul insa abia peste 2 zile voi merge si la doctor sa mi le citească. Am ph 6 si bacterii abundente..
Intrebarea mea este daca bebele ar putea fii afectat de infectia aceasta ?
2 comentarii
1
21-02-2017, ora 19:37
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Daca este o infectie urinara trebuie tratata dar tot medicul va decide tratamentul functie de rezultatele analizelor si de simptomatologia pe care o aveti!
0
23-02-2017, ora 13:45
malina8
Nu este medic/terapeut
malina8
Multumesc pentru răspuns!
Deja era prea tarziu pentru a o trata.. se pare ca bebele nu mai traia inca din saptamana a 8 a.. adica a stagnat la marimea corespunzatoare săptămânii 8.
Probabil asta l a si afectat... pentru ca restul analizelor au fost bune, doar cele de la urina nu..
Nici doctorul nu stie cu exaxtitate motivul care a dus la asta. :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții vaginale anormale în sarcină
  •