Infectie uretrala - secretie

05-02-2015
Ou
Nu este medic/terapeut
Ou
Buna ziua,

Am urmatoarele simptome:
-picatura matinala la stoarcerea glandului, inainte de urinare, culoare alba fara miros
-usoara usturime la prima urinare- in zona capului
-am avut mancarime pe interiorul uretrei, la baza penisului, a disparut de ceva vreme
-scurgeri insesizabile in timpul zilei, incolore (pateaza putin lenjeria)
-parca urinari mai dese, dar nu sunt sigur
-am avut mancarime in zona anusului

Am facut deja analize din secretia uretrala, pentru Chlamidia, Gonoree, Micoplasma - prin prelevare din uretra cu betisor. Rezultatele au iesit negative. Situatia este deja de aproximativ doua luni si nu reusesc sa aflu care este problema.

Mentionez ca inca NU am facut analiza urinei, doresc sa o fac impreuna cu Spermograma. Analizele de pana acum le-am facut in cadrul clinicii private Regina Maria.

Mentionez ca am facut un tratament scurt de aproximativ 5 zile cu Amoxicilina, dupa care neobservand ameliorari m-am oprit. Culmea este ca dupa cateva zile s-au oprit de tot simptomele, ceea ce ma face sa cred ca este o infectie si nu altceva.

Prin acest altceva ma refer la faptul ca am un varicocel stang operat si recidivat (de aceea vreau sa fac si spermograma) si ma temeam sa nu fie din cauza aceasta.


Orice parere este binevenita.

O zi frumoasa.
2 comentarii
0
07-02-2015, ora 14:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu trimitere de la medicul de familie, mergeti la medicul Urolog care o sa va dea fix analizele pe care le doriti de facut si o sa va consulte.
0
11-06-2020, ora 16:02
Elann
Nu este medic/terapeut
Elann
Salut, am aceleași simptome și la fel, analizele din secreția uretrală au ieșit negative. Ai reușit să afli ce este?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.