infectie urinara?

24-04-2008
Je_Veveritza
Nu este medic/terapeut
Je_Veveritza
azi am luat rezultatul sumar urina si as dori sa stiu daca am o infectie urinara rezultatul fiind leucocitele 75; hematii 10; bilirubina NEG; celule epiteliale plate/Poligonale Frecvente (30-60) ; Hematii-sed Rare (3-4/camp); leucocite-sed relativ frecvente (5-15/camp) va rog mult de tot
2 comentarii
0
18-05-2008, ora 00:00
VERBAN MIHAI
Nu este medic/terapeut
VERBAN MIHAI
Va rog sa-mi spuneti daca in ultimul timp ati avut o infectie urinara cu E COLI ?
Faceti de anexita sau cistita ?
Cand ati facut ultima urocultura ?

Va multumesc.
0
19-05-2008, ora 00:00
Je_Veveritza
Nu este medic/terapeut
Je_Veveritza
da am avut si cred ca mai am infectie cu E Coli, ultima urocultura a fost luna trecuta pe 24 04 2008 joia asta pe 22 ma duc sa repet iara analizele la urina; anexita n-am am fost la ginecolog si e totul ok
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecțiilor urinare la femei?
  • Semne și simptome de infecție urinară pe care trebuie să le recunoști
  • De ce fac atât de des infecții urinare?
  • Este sucul de merișoare eficient în infecțiile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecțiile urinare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.