infectie urinara! | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara!

13-02-2010
adardna
Nu este medic/terapeut
adardna
de cateva zile am o problema cu mictiunea: usturimi si senzatie de eliberare si dureri la mictiune, ce sa fac?
5 comentarii
0
13-02-2010, ora 15:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
La medicul de familie pentru tratament.
0
13-02-2010, ora 15:54
adardna
Nu este medic/terapeut
adardna
dar ce poate fi? o infectie urinara normala sau o cistita mai veche? sau poate e dor ca poate m-am asezat pe ceva rece? asta vreau sa stiu cam ce ar putea fi si ce medicatie sa imi cumpar eu de la farmacie
0
13-02-2010, ora 19:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca e de cateva zile este o normala infectie urinara. Cumpara-ti Zanocin 200 mg x2/zi pentru 7zile, Uricol pliculete - doua cutii [ 1 plic x3/zi dizolvat intr-un pahar de apa ] si o folie de No-spa pentru durere [ 1 cp x3/zi ].
0
13-02-2010, ora 21:04
adardna
Nu este medic/terapeut
adardna
multumesc mult de tot
0
17-02-2010, ora 23:25
brunetik21
Nu este medic/terapeut
brunetik21
Buna ziua!am si eu o problema...am remarcat ca am o umflatura de marimea unui bob de piper in zona dintre vagin si anus si ma jeneaza uneori si nu stiu din ce cauza mi-au aparut.Acum 2 saptamani am fost la un control ginecologic pt k am remarcat ca nivelul secretiei vaginalea era mai crescut decat deobicei..in conditii normale iar dr ginecolog m-a diagosticat cu colpita si drept tratament mi-a prescris leukarrest si ovule cervugid.Acum mai am de luat un singur ovul si am remarcat umflatura respectiva de care v-am zis mai sus..este posibil sa fie vreun efect advers al ovulelor sau ceva din cauza lor..??precizez ca nu am avut contact sexual cu prietenul meu in tot acest timp cat am luat ovule.Va rog mult sa imi raspundeti!Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •