infectie urinara cronica

27-12-2011
ioanax22
Nu este medic/terapeut
ioanax22
am 22 de ani si de mai bine de 6 luni tot umblu pe la medici.prin mai-iunie a inceput tot, cu o senzatie de 'raceala' in zona genitala apoi dureri difuze, dureri la ciclu, stare de rau, febra... etc...am luat prin iulie nolicin la recomandarea medicului si a fost mai bine o perioada, mai disparuse parca starea de raceala...in schimb aveam dureri in fesa, in partea stanga...care nu au trecut nici pana acuma...am trecut si pe la giecolog, care a zis ca am 'vestibulita'

prin august, dupa terminarea antibioticului m-am simtit foarte rau, febra 38, ameteli greturi, urina tulbure, urat mirositoare..m-am internat in spital unde mi-au facut urocultura si antibiograma.a iesit E. coli.le-am zis medicilor ca am problema asta de mai mult timp, ca am si dureri, ca nu trece etc..au urmat o serie de analize, ecograf, tomografie abdomen+pelvis...nu a iesit nimic deosebit...mi-au dat ciprinol pe vena 6 zile apoi m-au trimis acasa...problema a tot revenit...de atunci tot fac uroculturi..tot e coli iese, plus nitriti si leucocite:( am si luat vreo 4 ture de antibiotice(recomandate de medic in functie de antibiograma) si dupa fiecare tura faceam urocultura...tot infectie:((
am fost pe la vreo 4 ginecologi, lama e ok, cultura de col uterin ok...am testat si partenerul (spermocultura+urocultura, ambele negative)
ce poate sa fie?sunt foarte deprimata, m-am saturat sa tot umblu pe la medici si sa ma indop cu medicamente fara sa stiu ce am si de ce tot revine infectia.daca poate sa-si dea cineva cu parerea.
2 comentarii
0
27-12-2011, ora 23:11
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Ti-am scris un mesaj privat.
Craciun fericit!
0
14-01-2012, ora 01:11
ioanax22
Nu este medic/terapeut
ioanax22
As dori parerea unui doctor daca se poate! sau cineva care a mai trecut prin asta :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Nefrolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecțiilor urinare la femei?
  • Semne și simptome de infecție urinară pe care trebuie să le recunoști
  • De ce fac atât de des infecții urinare?
  • Este sucul de merișoare eficient în infecțiile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecțiile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecții urinare
  • Infecție urinară cronică sau recidivantă - cauze și tratament
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.