Infectie urinara si uro vaxom! | Forumul Medical ROmedic

Infectie urinara si uro vaxom!

19-02-2008
banu
Nu este medic/terapeut
banu
de mai mult timp ma confrunt cu infectia urinara. la medic mi s-a recomandat acest medicament vaccin pe nume uro vaxom si care este cam scump. cumva cineva la incercat si poate sa imi spuna daca este bun.? mentionez ca am facut analize si de secretie vaginala si pana si acolo mi-a iesit e.coli iar secretia este ca un clei. deci daca cineva stie si a incercat acest medicament poate imi spune si mie ceva. va multumesc
4 comentarii
0
20-02-2008, ora 00:00
May Ann
Nu este medic/terapeut
May Ann
Am avut si eu si inca mai am infectii urinare c E Colli care mi-au iesit intr-adevar si mie la secretia vaginala. 3 luni de zile am luat Uro-vaxom si dupa ce l-am terminat tot a recidivat infectia. Probabil la mine nu are efectul scontat, sau poate imunitatea se capata in timp nu chiar imediat. Si eu incerc sa scap de aceste infectii cu lichide foarte multe.
Multa sanatate!
0
23-02-2008, ora 00:00
banu
Nu este medic/terapeut
banu
va multumesc si dumneavoastra la fel
0
08-03-2008, ora 00:00
farm.caty
Nu este medic/terapeut
farm.caty
e.coli se gaseste in mod saprofit in orgamiasm, ajuta la sinteza vit K, faptul ca femeile se confrunta in special cu aceasta problema este cauzat distantei si igienei uneori mici/ insuf sau imposibil de realizat(spalare dupa toaleta) si acesta intra in vezica urinara unde peste 10 00000 produce infectia propriuzis. factori favorizanti : frig, contact sexual..etc. recomandarea mea, a se incerca biseptol, pana devine rezistent cu Uricol plicuri calmeza bine, urinex sau rowatinex sau alte produse existenta cu agenti dezinfectanti, inainte se folosea albastru de metil casete!.antibioticele sunt de gen: cefalexine sau ciprofloxacine dar cu timpul dau rezistenta. pt durere: no-spa, buscopan.de preferat servetele umede..Lactacyd sunt mai tolerabile.
0
08-03-2008, ora 00:00
May Ann
Nu este medic/terapeut
May Ann
Multumesc mult pentru raspuns. Credeti oare ca un tratament homeopat ar fi de ajutor? Am auzit multe persoane care dupa un astfel de tratament au avut rezultate foarte bune si infectia cu E Colli nu a mai recidivat.
Ce parere aveti?
Multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • InfecÈ›iile de tract urinar reapar din cauza excesului de antibiotice
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecÈ›iilor urinare
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Scurgere vaginală - ce e normal È™i ce nu
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  •