Infecție virala

01-09-2016
Kosmynnell
Nu este medic/terapeut
Kosmynnell
Bună ziua! Am o problema care ma sperie foarte tare. De 4 sau 5 zile mi-au aparut pe cerul gurii, pe omulet si pe amigdalite niste pete rosii care deranjeaza la inghitire. Înainte sa apara simptomele au fost urmatoarele: durere in gat, dureri musculare, mancarime in gat, stare de oboseala. Am trimis medicului de familie o poza deoarece nu ma aflu in tara si mi-a prescris spray pt gat, tantum verde si gargara cu ceai de musetel. Am folosit spray pt gat si am luat brufen. Azi am mai observat ca petele au inceput sa dispara dar apar altele mai mici din ce am vazut. De altfel pe limba, mai exact in spatele gatului, am observat niste mici deformari sau noduli daca le pot spune asa care par a se întinde si pe amigdalite. Va rog, ajutati-ma cu un sfat! Sunt foarte panicat. Va mulțumesc! Mentionez ca acum doua luni cand am fost in tara, am fost diagnosticat cu un mic nodul tiroidian.
1 comentarii
0
02-09-2016, ora 12:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 daca NU ai studii medicale si nu cunosti anatomia normala. ESTE Contraindicat sa te examinezi
duce la depresii si frica de boala
2 faci consult ORL s astii ce ai
poate sa fie cazul si de consult Gastrologie..fiindca multe din reactiile iritative din gat si cavitatea bucala se datoareaza alimentatiei incorecta si problemelor gastro-intestinale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.