Inflamatie rosie in varful penisului

25-06-2008
Moraru
Nu este medic/terapeut
Moraru
Am doar 15 ani si de ceva vreme, nu stiu exact, mi-a aparut in varful penisului sub preput o usoara inflamatie de culoare rosie cu o mica umflatura tot rosie exact in zona pe unde iese urina.Precizez ca nu ma doare dar uneori mai ma ustura cand urinez.Imi aduc aminte ca atunci canderam mic ma ustura destul de rau cand urinam. Este din cauza igienei personale deoarece nu sunt circumscris?Mentionez k ma masturbez cam des si atza este rosie.Este din cauza unei infectii a urinei?Va rog dati-mi un sfat sau un unguent cu care sa scap de aceasta problema.Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
28-06-2008, ora 00:00
robi.irina
Nu este medic/terapeut
robi.irina
Incearca unguentul Nidoflor, este destul de eficient si ieftin, a folosit baietelul meu pentru un caz asemanator.Seara faci dus si te ungi, repeti mai multe zile la rind, daca nu iti trece nici asa, dute la medic.Sanatate!
0
07-08-2008, ora 00:00
razvan553
Nu este medic/terapeut
razvan553
Poate fi balanita, datorata unor traume mecanice, iritatie chimica sau ciuperci. Si da, poate fi si din cauza igienei personale, mai ales vara riscul de a dezvolta balanita e mai mare. Mai bine mergi la un medic.
0
23-07-2012, ora 11:55
johnx
Nu este medic/terapeut
johnx
Buna ziua, de ceva timp am o umflatura rosie pe penis de marimea unui cos.. precizez ca mi-am scos un punct de grasime alb si dupa mi-a aparut aceasta umflatura rosie care nu mananca nu doare, pur si simplu e mare rosie si rotunda, am incercat sa o sparg cu acul dar am renuntat ca mi-a fost teama sa nu ma infectez si m-am dat repede cu betadina sa nu se infecteze.Peste 2 zile plec la mare si ma intreb oare dispare ? (daca intind putin de piele e asa spre galbena in mijloc dar in majoritatea timpului e rosie, poate fi vorba despre un Furunc ? sau e doar un Cos ? ) va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.