probleme in timpul actului sexual

29-08-2005
alex_yes99
Nu este medic/terapeut
alex_yes99
ma numesc alexandru, am 21 da ani si mi-am inceput viata sexuala de 4ani. de aproximativ 2ani am o relatie stabila si am incercat sa renunt la prezervativ, urmand sa folosim alte mijloace de contraceptie, cum ar fi anticonceptionalele. insa a intervenit o problema. pielea mi se intinde foarte mult, ma ustura, simt chiar si o durere, iar "ata" nu se rupe, asta fiind de fapt cauza durerii mele. o data, chiar a "plesnit pielea" din zona "atei".as vrea sa stiu ce este de facut in aceasta situatie. in ultima instanta, daca trebuie sa merg la medic (la ce fel de madic? imi puteti chiar recomanda pe cineva?) pentru inlaturarea atei pe cale chirurgicala. sper sa ma ajutati, poate intr-o zi voi dori sa am copii si eu nu pot avea contact sexual fara prezervativ. va multumesc si astept raspuns pe forum sau pe mail.
12 comentarii
0
29-08-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Nu stiu daca am inteles bine, dar din ce ai spus se pare ca ai fimoza (adica capul penisului nu se decaloteaza complet si de aici durere in timpul actului sexual). Fimoza se "repara" chirurgical, este o operatie foarte simpla. Te poti adresa unui chirurg estetician.
0
29-08-2009, ora 19:28
nyko
Nu este medic/terapeut
nyko
sal am inceput sa iau anticonceptionale d o luna, dak nu am luat 2zile.dintr-o "gresala", iar a 3 zile am facut sex si am luat pilulele normal sunt protejata?:(
0
19-10-2009, ora 19:17
Ade88
Nu este medic/terapeut
Ade88
Buna ziua! Am 21 de ani si mi-am inceput viata sexuala de 4 ani, pana acum am avut doi parteneri iar unul dintre ei imi e iubit de aproape doi ani.Pana acum am facut sex fara nici o problema dar de doua zile, in timpul actului sexual am avut o scurgere de sange...nu a durat foarte mult nici nu a continuat dupa incetarea actului...pana acum nu am mai patit asa ceva si sunt foarte stresata, nu stiu ce s-a putut intampla.Mi-ati putea spune ce s-ar fi putut intampla am ceva rani sau e un bebe?!?
Multumesc!
0
19-03-2010, ora 16:43
bianca0610
Nu este medic/terapeut
bianca0610
buna ziua! ma numesc bianca si am o problema in urma unor probleme ginecologice (vaginita micotica rana pe col cauterizata)am practicat abstinenta timp de cateva luni la ultimul control ginecologic dna doctorita mia spus ca pot face din nou sex. problema e ca in timpul contactului sexual ma durea initial si acum ma ustura. mentionez ca iau anticonceptionale. daca puteti sa ma ajutati va multumesc !
0
21-03-2010, ora 22:22
Anda2010
Nu este medic/terapeut
Anda2010
Buna Seara!inainte de toate tin sa va anunt ca relatia mea cu partenerul este stabila(urmeaza sa ne casatorim).este primul barbat cu care mi am inceput viata sexuala acum 1 an si jumatate.de o saptamana am o neplacere cand facem dragoste.simp o usturime jos la intrare, poate fi de la prezervativ?nu este prima data cand foloseste prezervativ dar nu am mai simtit asa.cand am pus mana am simtit niste striatii pe prezervativ se poate sa fie de la sau sa am o problema?
0
15-08-2010, ora 23:59
andreeabr
Nu este medic/terapeut
andreeabr
as avea si eu nevoie de ajutor. mi-a intarziat ciclul 2 luni si ceva (nu am mai facut-o de vr-un an)si acum cateva zile am facut-o cu priet. meu..fara prezervativ.ma rog...putin de tot si nici nu si-a dat drumul in mine.exista vrún risc de a ramane insarcinata?
0
06-09-2010, ora 23:17
amalia18
Nu este medic/terapeut
amalia18
buna am o problema..am avut zilele astea contact si in urma acestui contact a inceput sa ma usture si sa am mancarimi...nu mam protejat...si acum mie teama sa nu patesc ceva sau sa ma imbolnavesc..secretia este diferita fata de alta data ce ma sfatuiti sa fac..mie rusine sa merg la ginecologie:|...va rog lasatimi un mesaj pe mail sau pe forum
0
09-09-2010, ora 12:23
Anda2010
Nu este medic/terapeut
Anda2010
buna amalia.la ginecologie nu ai de ce sa iti fie rusine sa te duci!este ceva normal...parerea mea este ca tu ai candidoza.ai mancarimi, usturime iar secretia are un aspect branzos?
0
09-09-2010, ora 19:32
amalia18
Nu este medic/terapeut
amalia18
da asa e...pai pur si simplu nu am fost niciodata si mie rusine:(.si candidoza e o boala?sau e grav..se poate trata?sau ce pot face..neaparat trebuie sa ma duk la ginecologie?ms mult anda si mai astept raspuns
0
14-06-2011, ora 18:18
AlexaAmiraa04
Nu este medic/terapeut
AlexaAmiraa04
Buna Ziua/Seara va rog frumos spuneti'mi ca ma puteti ajuta nustiu ce am, am inceput viata sexuala de aproape 2 luni si mai mult de 5 minute nu pot sa fac sex spuneti'mi va rog frumos ca nu am nimic chiar nustiu ce sa fac.
0
15-06-2011, ora 13:28
AlexaAmiraa04
Nu este medic/terapeut
AlexaAmiraa04
Va Rog!!!! :(( mie frica sa nu am ceva :-s Buna Ziua/Seara va rog frumos spuneti'mi ca ma puteti ajuta nustiu ce am, am inceput viata sexuala de aproape 2 luni si mai mult de 5 minute nu pot sa fac sex spuneti'mi va rog frumos ca nu am nimic chiar nustiu ce sa fac.
0
08-06-2014, ora 17:56
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
In primul rand trebuie sa stim dc esti fata sau baiat si in al doilea rand explica ce inseamna ca nu poti face dragoste mai mult de 5 minute.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •