inflamatie vagin sau rana?

23-06-2008
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
As dori ca cineva competent in acest domeniu, sa-mi spuna cum as putea sti despre ce afectiune poate fi vorba, in conditiile in care atunci cand am contact sexual si chiar 2 zile dupa, la intrarea in vagin simt un disconfort ca si cum as avea o mica taietura acolo.Mentionez ca daca o facem in anumite pozitii mai penetrante acea durere se acentueaza si chiar imediat dupa sangereaza..foarte putin.Repet este ca si o mica taietura.M-am uitat cu o oglinda..eu nu vad acolo rana, dar locul este usor inflamat si inrosit,..iar cand urinez imediat dupa si a 2-a zi ma ustura daca ajunge pe acel loc urina.
Ce pot sa fac? despre ce este vorba..ce unguent as putea folosi sau ce ovule?
De asemenea vreau sa va marturisesc ca mi se intampla lucrul de ceva vreme iar rana sau inflamatia pe care o resimt nu-mi da pace si este jenanta.Ce o fi?.Nu e vorba de o rutina zilnica, ci numai dupa sex, iar senzatia de incizie sau usturime dureaza cam 1-2 zile dupa.
astept un raspuns..va rog.
3 comentarii
0
24-06-2008, ora 00:00
lumynys
Nu este medic/terapeut
lumynys
Si eu patesc asa. Si pe mine ma intereseaza!
0
06-09-2009, ora 23:40
primul
Nu este medic/terapeut
primul
buna am si eu o intrebare cand fac sex cu iubita mea ii curge sange, nu cred ca este ceva normal.poate cineva sa imi spuna si mie ce ar putea fii.oricum am sa consult un medic ar putea fi ceva grav sau nu.


astept un raspuns dar cat se poate de sincer..va multumesc anticipat
0
31-10-2010, ora 17:39
vyoleta10
Nu este medic/terapeut
vyoleta10
Buna Pasca,
din cate vad este foarte vechi postul tau nu stiu daca o sa citesti dar as dori sa stiu daca ai rezolvat problema si cum anume.Am exact aceeasi problema si tine de mult timp sunt disperata am fost la doctor si mi-a zis sa ma dau cu crema de galbenele sau cu meclon o perioada foarte luna. Dupa 10-15 zile dupa ce m-am dat cu meclon spre exemplu, la contact am avut iar probleme se deschide iar rana, sangereaza:((.Te rog sa ma ajuti daca ai gasit un remediu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: