insarcinata fara penetrare?

27-04-2009
greentree
Nu este medic/terapeut
greentree
Buna. La 5 zile dupa ultima zi de menstruatie in timpul unui preludiu prietenul meu a ejaculat si m-a udat pe partea interioara a piciorului foarte aproape de vagin. La 2 minute am indepartat sperma cu servetel umed. Credeti ca e posibil sa se fi strecurat sprematozoizi atat de repede si astfel sa raman insarcinata. Sunt virgina, mai departe de preludiu nu trecem.
6 comentarii
0
27-04-2009, ora 17:41
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Eu zic ca poti sta linistita, insa pentru linistea ta, poti face un test de sarcina daca prezinti simptomele unei sarcini (greturi, lipsa menstruatiei)
0
29-03-2011, ora 13:38
elena81
Nu este medic/terapeut
elena81
Imediat dupa menstra esti in perioada nefertila, asa ca nu poti ramane insarcinata. Vorbesc din proprie experienta, nu din auzite.
7-10 zile dupa terminarea menstrei esti nefertila, urmand apoi zilele fertile cand poti ramane insarcinata si pana in venirea menstrei alte 7-10 zile. Totusi daca nu esti sigura pe tine, folositi prezervativul, decat sa va plangeti apoi de mila "vai ca acum am bebe"!
0
29-03-2011, ora 14:25
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
da intr-adevar...primele zile dupa menstra nu ai cum sa ramai.si fara penetrare nu prea ai cum sa ramai...spermatozoizii inoata ei.dar daca nu au in ce?...
0
29-03-2011, ora 16:34
elena81
Nu este medic/terapeut
elena81
Un pic de ironie, doar sa se ia la intrecere, cine ajunge primul spermatozoid in vagin... dar ma rog, nu va mai jucati cu focul daca nu stiti sa va stapaniti in astfel de situatii. Consultati un planing familial.
0
04-04-2011, ora 08:46
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
@fraise

ai spus ca 7-10 zile de la terminarea menstrei esti inca in perioada nefertila.. nu cumva esti cam generoasa?
5 zile menstruatia+10 zile= 15 zile de la prima zi de sangerare inseamna ca esti cam pe la mijocul lunii, in plina perioada fertila.

poate vroiai sa spui 10 zile de la inceperea menstruatiei
0
04-04-2011, ora 12:43
elena81
Nu este medic/terapeut
elena81
Totul depinde de fiecare femeie cum are menstruatia. Am calculat cum e in cazul meu si dand un exemplu cum este pt altul.
In cazul meu, menstra este de 5-6 zile. Zilele nefertile 7-10 zile, ovulatia 6-8 zile 7/8 - 11/12 zile nefertila, desi nu e o regula sa fie ceva fix.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •