Insarcinata in 5 saptamani si am luat Regenon, ce sa fac?

11-06-2008
diaconescu
Nu este medic/terapeut
diaconescu
sunt insarcinata in 5 saptamani si 6 zile:), ieri am fost la doctor unde mi s a facut o ecografie..din pacat eu nu am stiu ca sunt, si am luat regenon defapt il iau cam de 1 an si domnul doctor la care am fost ieri nu m a lamurit daca a afectat copilul cu ceva sau nu. Eu vreau sa pastrez copilul dar sper sa nu fie ceva in neregula.Acum bineinteles ca nu mai iau dar totusi.Va rog din suflet sa imi dati un raspuns pentru ca nu mai stiu ce sa cred si am ajuns sa fiu chiar disperata din cauza aceasta.
1 comentarii
0
11-06-2008, ora 00:00
corni
Nu este medic/terapeut
corni
in prospect scrie ca atunci cand iei regenon trebuie sa NU fii insarcinata sau sa alaptezi. eu in perioada de sarcina adica (3 saptamani) am luat un medicament prescris ( binenteles ca nu stiam de sarcina) si la 7 saptamani am pierdut sarcina.adica duminica pe 9-06-2008.medicul care am fost la el ma sfatuit ca atunci cand o sa mai fiu insarcinata sa nu mai iau nici un medicament decat vitamine
sa auzim de bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul