ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

Insarcinata oare?

30-08-2013
Marmotata
Nu este medic/terapeut
Marmotata
Am o problema care nu-mi da liniste, am hotarat sa-mi incep viata sexuala, iar la jumatatea lunii trecute am incercat sa fac asta, insa nimic nu s-a finalizat. Tin sa mentionez ca prietenul meu a ejaculat la baie, moment dupa care s-a intors si am incercat din nou, insa nu a fost contact complet, doar ma atingea pe vulva si incerca sa-si introduca penisul insa nu l-a introdus astfel incat sa imi rupa himenul. Sunt speriata ca nu cumva sa-i mai fi ramas ceva acolo si apoi noi am facut acel 'petting'...sau lichidul preejaculator.. Pe data de 22 iulie mi-a venit CM si a fost normal, iar luna aceasta mi-a venit pe data de 19, insa m-a tinut doar 3 zile, ceea ce e neobisnuit, de obicei ma tine intre 5-7 zile. Am facut doua teste de sarcina tip banda, unul Minut si unul First Moment si ambele au iesit negative, mentionez ca le-am facut la 5 saptamani de la contact, si la interval de 2 zile. Sunt foarte panicata, se poate totusi sa fie vorba de o sarcina? Nu prezint simptome.
3 comentarii
0
30-08-2013, ora 17:35
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu esti insarcinata.
Dar poti sa iei BTS daca nu te protejezi.
0
30-08-2013, ora 17:42
Marmotata
Nu este medic/terapeut
Marmotata
Da, sunt sigura ca am fost incostienta, cu siguranta data viitoare voi fi mai atenta, doar insarcinata sa nu fiu acum...
0
02-09-2013, ora 11:55
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
daca spui ca nu a introdus penisul si mai mult de atat ti-ai facut si doua teste si au iesit negative, stai linistita si ai mai multa grija data viitoare. este vorba despre viata si sanatatea ta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.