insarcinata sau nu?

06-03-2009
Av3ng3R
Nu este medic/terapeut
Av3ng3R
salut.am si eu o problema si cer ajutorul vostru.am facut sex(protejat) cu prietena mea acum 1 saptamana si se pare ca acum i-a intarziat ciclul.pot spune ca pe ianuarie ciclul ia venit pe 30 sau 31 iar in decembrie cu o saptamana mai devreme.acum va rog, spuneti-mi care este cauza intarzierii?exista sansa sa fie gravida?si daca da, dupa cat timp si care vor fi semnele sarcinii?va rog, raspundeti.
3 comentarii
0
06-03-2009, ora 20:08
Av3ng3R
Nu este medic/terapeut
Av3ng3R
am uitat sa mentionez ca in seara aceea am facut sex de 2 ori(protejat) la un interval de 30 de minute.ce ar mai fi de spus este ca in perioada aceea de 30 de minute pauza ne-am sarutat, iar in timp ce ne sarutam am inceput sa o masturbez putin.se poate, daca in timpul ce am schimbat prezervativele sa fi ramas putina sperma pe deget si chiar daca m-am sters pe deget cu servetel, sa duca asta la o posibila insarcinare?mentionez ca degetul nu a intrat mai mult de 3-4 cm.
0
08-03-2009, ora 08:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Sa-i cumperi un test de sarcina [ in afara cadoului de 8 Martie ] si sa-l faca maine dimineata din prima urina.
0
10-03-2009, ora 02:25
anonima89
Nu este medic/terapeut
anonima89
ne dormi un copil si am facut sex neprotezat in zilele fertile..ma pot astepta la o sarcina?
am nevoi urgent de raspuns:D mersi
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.