Insarcinata sau nu?

08-02-2012
unudoitrei
Nu este medic/terapeut
unudoitrei
Acum o luna mi-a venit ultima menstruatie, iar acum 3 sapt am avut un act sexual neprotejat, luna aceasta mi-a venit cu 3 zile mai devreme niste picaturi mai inchise la culoare, dupa care a urmat si o sangerare, dar slab cantitativa, care a durat 5 zile, cateodata aveam senzatia ca nu mai curge, dar de ex cand stranutam, curgea iar.Am facut zilele acestea un bhcg, deci la 3 sapt de la contact si o luna de la menstruatie si a iesit negativ.Intrebarea mea este daca bhcg a fost facut la timpul potrivit si daca scurgerile acela inchise la culoare si faptul ca a fost redus cantitativ se datoreaza racelii?
2 comentarii
0
08-02-2012, ora 12:50
AlexandraT
Nu este medic/terapeut
AlexandraT
Betahcg ul este o analiza de sange care arata cu precizie daca sunteti sau nu insarcinata, atata timp cat va incadrati intre acele limite normal 0 si 5 daca nu ma insel, nu sunteti insarcinata, testul ar trebui sa va arate si cea mai mica modificare, dar daca nu sunteti sigura faceti si o ecografie. Sanatate!
0
08-02-2012, ora 13:08
unudoitrei
Nu este medic/terapeut
unudoitrei
multumesc frumos pt raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.