insolatie sau virus

22-08-2011
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua,
Saptamana trecuta la mare cam in a treia zi baietelul meu-4 ani- s-a imbolnavit, a avut varsaturi si diaree, l-am tinut in camera aproape 2 zile, l-am tratatat cu ce am avut la mine-furazolidon si saruri de hidratare, febra nu a facut deloc, a baut lichide tot timpul, de mancat manca foarte, foarte putin, iar pe plaja stateam intre 8-10 maxim, bineinteles cu capul acoperit si am folosit crema de protectie 50. Dupa 2 zile m-am imbolnavit eu -dureri de cap foarte mari, aveam senzatia ca imi fierbe capul, fara febra, doar varsaturi, am stat si eu in camera pana am venit acasa, ieri. Si in prezent ma simt rau, nu am dureri de cap, nici varsaturi, doar greata uneori si dureri de stomac, mai ales sub coasta stanga. Si baieteluli se mai plange cateodata de dureri de burtica si refuza mancarea.Inainte sa mergem la mare a mancat bine, chiar s-a ingrasat putin, la mare a refuzat tot, abia daca reuseam sa bag in el 200g de mancare pe zi. Nu stiu poate si mediul a fost de vina, oboseala., Sotul nu a avut nimic.Problema este ca am aflat si de alte persoane ca au trecut prin situatii identice-varsaturi, diaree. Sa fie ceva virus, sa fie de la apa, de la caldura?Nu stiu, cert e ca am ratat un concediu.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Insolatia

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insolația - primul ajutor
  • Insolația la copilul mic
  •