Insuficienta respiratorie cu o flegma parca lipita in gat

20-04-2020
danieladanielad
Nu este medic/terapeut
danieladanielad
Buna ziua De vreo 2 saptamani am o insuficienta respiratorie cu o flegma parca lipita in gat.Trebuie sa.mi dreg mereu glasul ca asa simt ca parca se desprinde de acolo si dupa ce o inghit trebuie sa iau aer adanc, dar parca nu ma satur cand inspir.Apoibo iau de la cap cu dres glas, flegma si insuficienta respiratorie.Parca am si un nod in gat si in stomac.Am incercat sa scuip, dar nu pot.La medic nu pot ajunge in perioada asta cu covit 19.Nu am temperatura, nu tusesc, nu ma doare capul, nimic.Oare ce sa am?Imi puteti da un raspuns, va rog?
6 comentarii
0
21-04-2020, ora 08:44
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Mergeți va rog intai la mrdicul dv de familie!
1
21-04-2020, ora 09:00
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Luați legătura cu medicul de familie, apoi în perioada asta sunt și policlinici la care medicii lucrează online. Nu stați așa, că se poate agrava.
0
21-04-2020, ora 13:15
danieladanielad
Nu este medic/terapeut
danieladanielad
Am vorbit cu medicul de familie, eu gandindu.ma la virusul asta de acum si raspunsul ei a fost cam asta:, , ce te sperii asa, ca toti suntem datori cu o moarte'' asa ca, va rog, indreptati.ma spre ce anume medic sa merg.MULTUMESC.
1
21-04-2020, ora 17:44
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Caută un centru online, pentru ca multe policlinici lucrează online. De ex. cei de la Regina Maria anunțau la un moment dat ca oricine are nevoie de ajutor în vremea asta, poate apela la ei. Iar pentru atitudinea medicului de familie, fă tot pòsibilul sa- l schimbi imediat ce se liniștesc problemele astea cu coronavirùsul, pentru că un medic de familie trebuie să răspundă la nevoile pacienților.
0
22-04-2020, ora 14:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Scrieti gratuit la un medic pe site-ul pacient.assmb.ro.
0
24-04-2020, ora 15:25
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Consult pneumologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Culoarea flegmei în bronșiectazie - indicator al inflamației
  •