Intarzie menstra, pastila de a doua zi.

07-01-2019
Lms
Nu este medic/terapeut
Lms
Buna ziua. Am si eu o nelamurire pe 12 Decembrie am avut mensttuatia , dupa menstra am luat niste ovule cu cervugid iar pe 20 am liat pastila de a doua zi, cred ca in seara dupa ce am luat pastila am mai bagat un ovul. Ideea e ca pe 3 ianuarie trb sa imi vina menstruatia dar imi intarzie...nu am nici un semn ca ar vrea sa vina. Aveti idee daca e grav ca am luat si pastila si am mai bagat si un ovul in aceeasi zi.? Din vina tratamentului sau al pastilei de a doua zi imi intarzie ? Si cat...? Daca poate cineva sa ma ajute cu un raspuns va super multumesc.
Tin sa mentionez ca tratamentul cu Cervugid l-am luat la indrumarea ginecologului dupa un papa.n ptr ca aveam o inflamatie.
1 comentarii
0
10-01-2019, ora 18:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Pastila de a doua zi provoaca dezechilibre hormonale si de aici poate proveni si intarzierea, acesta este si motivul pentru care este recomandat sa fie administrata numai in cazuri de extrema urgenta

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.