intarziere de o ora si jumatate a pastilelor!

03-01-2008
alinutza2007
Nu este medic/terapeut
alinutza2007
Am o mica problema.Marti seara am uitat sa iau Karissa la timp si le-am luat cu o ora si jumatate mai tarziu, a doua zi le-am luat normal, la ora stabilita. E vreo problema? Sunt protejata in continuare?LA planificare familiala mi-a zis ca jumatate de ora nu e nimic iar in prospect scrie ca nu e nici o problema daca intarzii pana la 12 ore dar totusi...Mentionez ca pana marti le-am luat la timp pe toate. Oricum prietenul meu a fost plecat acuma si am avut ultimul contact sexual vineri. Trebuie sa ma protejez suplimentar o perioada acuma? Tin sa precizez ca eu luni termin flaconul apoi pauza. Va multumesc!
3 comentarii
0
04-01-2008, ora 00:00
gerasela
Nu este medic/terapeut
gerasela
Nu e nici o problema daca sa intarziat o ora jumatate. Nu se intampla nimic. Chiar daca uitati sa luati pastila si o zi, nu e nimic. Le puteti lua pe amandoua a doua zi. In cazul in care le-ati uitat 2 zile la rand nu mai sunteti protejata. Pastilele se iau la ora fixa tocmai pt a va face un program, asta ca sa nu le uitati. Nu inseamna ca va afecteaza intarzierea lor cu o ora jumatate. Sper ca v-am putut ajuta macar un pic.
0
05-01-2008, ora 00:00
alinutza2007
Nu este medic/terapeut
alinutza2007
Multumesc mult, m-am linistit. Eu de obicei am pus memento pe telefon la ora cand trebuie sa iau pastilele insa in seara respectiva am fost ocupata cu ceva si am inchis alarma cu gandul ca nu o sa uit. E bine ca nu e nici o problema!
0
05-01-2008, ora 00:00
logic4
Nu este medic/terapeut
logic4
cum se poate sa pun si eu niste intrebari pe acest forum? doar asa ca comentariu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul