intarziere menstruala

04-11-2010
ioana pusssy
Nu este medic/terapeut
ioana pusssy
Buna ziua! am 22 de ani si am o problema...am avut ultima menstruatie in data de 24 septembrie si suntem in 4 noiembrie si...nimik...mentionez ca am avut contact sexual cu prezervativ...insa mi-e frica sa nu se fi rupt...mi-am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negativ...pana merg la medic ma puteti ajuta cumva??? va multumesc
4 comentarii
0
06-11-2010, ora 10:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu ai ramas insarcinata, alta este cauza dereglarii de ciclu.trebuie sa mergi sa faci o ecografie pelvina si sa te vada un ginecolog.e posibil sa ai chisturi pe ovare.
0
06-11-2010, ora 22:17
ioana pusssy
Nu este medic/terapeut
ioana pusssy
multumesc frumos pt raspuns...am fost la doctor si intr-adevar nu sunt insarcinata, am anexita si la asta s-a adaugat si o perioada in care am acumulat foarte mult stres...am primit un tratament cu antibiotice si sper sa ma fac bn...multa sanatate va doresc!
0
07-11-2010, ora 20:48
axyalecry
Nu este medic/terapeut
axyalecry
Buna seara, ma numesc Alexandra am 22 ani si am o problema.in urma cu 1 an si jumatate am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice (mai multe chistulete pe fiecare ovar, mentionez ca ciclul nu este regulat) medicul mi-a dat tratament cu duphaston si clostilbegyt si a fost ok doar ca de fiecare data cand opresc tratamentul ciclul se opreste.un alt dr. mi-a spus de operatia laparoscop dar nu stiu ce sa fac.as vrea sa-mi spuna cineva daca dupa acest diagnostic poti ramane insarcinata??????????va multumesc
0
04-04-2012, ora 21:48
roxeteroxy
Nu este medic/terapeut
roxeteroxy
Buna am si eu o problema cu menstruatia de cand m-a venit de la varsta de 16 ani..nicioadata nu imi vine regulat aproximativ o sapt imi intarzie..o perioada imi vine 3 sau 4 luni menstruatia iar o luna nu imi vine deloc..am relatii sexuale normale, mie teama sa nu fiu insarcinata sau sa fie vreo problema.iar cand imi vine menstruatia am dureri foarte mari de burrta..odata am lesinat de dureri si am fost dusa la urgenta si doctorul mia spus k nu am calciu si vitamine.imi puteti da un raspuns?va multmesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.