intarzierea menstruatiei

08-11-2008
butas ioana mariana
Nu este medic/terapeut
butas ioana mariana
Buna, am 24 de ani si am o nelamurire:pe data de 26 trebuia sa am menstruatia, dar am avut doar o pata roz-maronie si de atunci nimic mai mult, nici scurgeri nici menstruatie!Pe data de 3 noiembrie am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Impreuna cu sotul meu cautam o sarcina de un an si 2 luni, dar nu am ramas insarcinata!Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac acum:un alt test de sarcina, sa mai astept sau sa consult de urgenta un medic?va multumesc
4 comentarii
0
08-11-2008, ora 19:52
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E mai bine sa mergi la un ginecolog si sa stai de vorba cu el.Te va consulta si vei lamuri ce se petreceDaca nu esti gravida, intreaba-l daca e necesar ca si sotul tau sa faca o spermograma.Numai bine!
0
09-11-2008, ora 12:28
butas ioana mariana
Nu este medic/terapeut
butas ioana mariana
Va multumesc pt. raspuns!
0
09-11-2008, ora 12:41
butas ioana mariana
Nu este medic/terapeut
butas ioana mariana
Vreau sa spun ca sunt plecata din Romania, si aici am fost la medic in luna august si am facut un control ginecologic in urma caruia rezultatul a fost o infectie si aveam ovarele inflamate!Tratamentul a fost cu ovule si ceva praf pt spalare, dupa care in urma menstruatiei mi-a prescris ceva crema pt fluora vaginala si mi-a spus ca daca in decurs de cateva luni nu raman insarcinata, atunci sa revin si ma vor trimite prima data pe mine la analize mai amanuntite si apoi pe sotul meu!Va multumesc
0
09-11-2008, ora 20:01
butas ioana mariana
Nu este medic/terapeut
butas ioana mariana
O durere insuportabila in timpul unui contact sexual poate fi doar datorita unor ovare inflamate?Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: