Intarzierea menstruatiei!

558 comentarii 1 2 ..... 131415 ..... 18 19 Înainte ›
0
01-04-2011, ora 21:40
ivonaa
Nu este medic/terapeut
ivonaa
Am 20 de ani si am o relatie de 2 ani si ceva. cam de 1 an si ceva intretin relatii sexuale cu iubitul meu si facem adesea sex neprotejat dar fara ejaculare introvaginala. Ciclul imi venea regulat la 28 de zile, dar luna asta pentru prima oara mi-a intarziat deja 4 zile. am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative. as dori sa stiu daca exista posibilitatea unei sarcini. sau daca nu care ar putea fi alta problema tinand cont ca nu am avut probleme pana acum. precizez faptul ca in ultimele patru luni in perioada menstruatiei am avut dureri mari de burta lucru care nu s-a mai intamplat inainte. as dori un raspuns cat mai urgent. multumesc
0
10-04-2011, ora 11:07
denisady
Nu este medic/terapeut
denisady
Buna!am 15 ani si am intrtinut relatii sexuale de 9 luni.Mi-a intarzia odata de cand am facut se, menstruatia 3 zile dar mi-a venit, iar acum iar mi-a intarzia 2 zile si ma doare burta si spatele incontinuu.Sintomele mele de menstruaite sunt durerile de burta si spate.Astept sa va dati cu parerea
0
10-04-2011, ora 12:34
cosmina07
Nu este medic/terapeut
cosmina07
pai depinde ai facut sex neprotejat? Si daca nu..ti'ai facut si teste de sarcina si zici ca au iesit negative depinde si cand le'ai facut la ce perioada dupa ultimul contact sexual.
Dar poate fi si o simpla raceala, ca sa fi mai sigura dute la un ginecolog dar menstruatia poate intarzia si 1 saptamana asa ca nu iti face griji inca

O zi buna!
0
06-05-2011, ora 22:28
george.catalin
Nu este medic/terapeut
george.catalin
Salut. Am si eu o problema. Prietenei mele i-a intarziat ciclul menstrual deja cu 6 zile...exista riscul de a ramane insarcinata? mentionez ca am facut sex neprotejat dar fara ejaculare introvaginala...inca nu am facut nici un test de sarcina! in ultimul timp au fost niste certuri cam mari in familia ei...va rog, am nevoie de un raspuns urgent! va multumesc!
0
19-05-2011, ora 19:03
oana2011
Nu este medic/terapeut
oana2011
doresc sa va pun si eu o intrebare:saptamana trecuta asa o data ma durut foarte tare burta la contact si normal trebuia sa imi vina menstruatia dar nu mi-a venit de 4 zile, ma dor foarte tare sanii si ard tare.nu stiu ce sa intampla dar mai mereu ma intarzie dar nu ma dor sanii si burta asa rau la contact pana acum.va multumesc.
0
21-05-2011, ora 20:57
bebedidi
Nu este medic/terapeut
bebedidi
as avea o intrebare. am facut **** anal cu prietenul meu, iar el a dat afara in interiorul meu, iar eu cand m-am ridicat a mai dat un pic pe buzele (de jos). menstruatie imi venea destul de neregulat, iar acum nu a mai venit de vreo 10-11 zile.ar exista vreo sansa sa fiu gravida? mentionez faptul ca sunt virgina vaginal si ca am o perioada destul de stresanta, nu am avut niciun contact vaginal. va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns, multumesc
0
21-05-2011, ora 21:57
bebedidi
Nu este medic/terapeut
bebedidi
as mai avea ceva de zis. ceea ce v-am spus s-a intamplat in Ianuarie, pana acum mi-a venit lunar, usor neregulat 3-4 zile. pot exclude varianta sarcinii?
0
21-05-2011, ora 22:48
aandra
Nu este medic/terapeut
aandra
Buna! Am si eu o problema. Mi-a intarziat menstruatia cu 14 zile, insa zilele acestea m-au durut sanii, s-au ingreunat oarecum si s-au umflat, asa cum se intampla inaintea venirii menstruatiei. Inca nu am facut un test, dar sper sa nu fie totusi vorba de o sarcina. Contactele pe care le-am avut cu prietenul meu au fost neprotejate insa nu a ejaculat intravaginal. Ciclul nu il am regulat si de obicei imi mai intarzie menstruatia cu vreo 5-6 zile, pana la 10 zile. De data asta intarzierea este mai mare. Mentionez ca am fost si racita jos timp de 3-4 zile si am terminat de luat o serie de vitamine. Ce credeti ca ar putea fi? O sarcina sau o dereglare? Multumesc anticipat!
0
22-05-2011, ora 02:50
laura2008z
Nu este medic/terapeut
laura2008z
am si eu o problema am 22 ani si imi vine ciclul odata la juma de an si atunci doar o zi ce innseamna?dati-mi un sfat la medic nu pot merge nu imi permit iar parinti nu stiu nu am povestit la nimeni am vreo boala? care e motivu trebuie sa specific ca pe la 12 ani am facutsex nu stiam ce inseamna cand mi sa propus de un prieten nu aveam ciclu de atunci nu am mai fost cu nimeni
0
24-06-2011, ora 09:37
georgyana gya
Nu este medic/terapeut
georgyana gya
Buna! Am 14 ani si sunt inca virgina...dar am o problema..nu mia venit menstruatia desi trebuia sa imi vina pe 11.E vreo problema grava? Va rog sa imi raspundeti la intrebare...
0
03-07-2011, ora 13:14
miha197983
Nu este medic/terapeut
miha197983
acum 2 luni in urma am facut un chiuretaj ad pe 5 mai si nu mia venit nici acu menstruatia, deci am aproape 2 luni.de 3 zile ma doare burta si am si niste crampe dar ma doare si in zona pelviana.am intretinut relatii sexuale dar sotul meu a ejaculat afara.am facut un test de sarcina si a iesit negativ.ce sa fac?
0
05-07-2011, ora 10:25
miha197983
Nu este medic/terapeut
miha197983
in urma unui control ginecologic mi sa spus ca am amenoree provocata in urma unui avort.ce as putea sa iau ?ceva natural?
0
12-07-2011, ora 10:16
nikolllll
Nu este medic/terapeut
nikolllll
buna ziua domnule doctor, am o intrebare pentru dumneavoastra, in luna iunie am avut menstruatia pe 1 iunie si de obicei imi intarzie cate 3, 4 zile dar acum in luna iulie imi intarzie foarte mult si sunt ingrijorata pentru ca nu stiu ce se intampla, contact sexual am avut dar miam facut 2 teste de sarcina pana acum si amandoua au iesit negative numai ca nu leau facut dimineata la prima urina pt ca nu am stiut ca asa trebuie.Azi suntem deja in data de 12 iulie si mi se pare ca imi intrziu destul de mult. Am dureri de burta asemanatoare celor dinaintea menstrei si ma mai dor si sanii, acestea sunt simptomele pe cre le am. La sfarsitul lunii iunie am prezentat licenta si an fost cam stresata, poate avea influienta asupra intarzierii menstrei????Ce ar trebui sa fac va rg fff mult sami raspundeti.
Va multumesc
0
16-07-2011, ora 17:37
ioana92io
Nu este medic/terapeut
ioana92io
Hei.. am nevoie de ajutorul vostru urgent... Pe 3 mai am avut contact sexual cu o persoana, m-am protejat si in plus am terminat actul sexual inainte ca el sa-si dea drumul.Ciclul mi-a venit pe 8 mai iar in iunie pe 10... luna aceasta este in 16 si inca nu mi-a venit... e posibil sa fiu insarcinata?daca nu care e cauza intarzierii ciclului?va rog frumos raspunde-ti-mi ca sunt foarte foarte ingrijorata
0
22-07-2011, ora 21:49
alinagraur
Nu este medic/terapeut
alinagraur
buna ma numesc alina si am 28 de ani si am descoperit prin multe analize ca am sindromul ovarian polichistic mia dat tratament metformin 3 saptamani prima saptamana o pastila pe zi a 2 saptamana 2 pastile pe zi si a 3 saptamana 3 pastile pe zi si o sa raman insarcinata dupa 3 saptamani dar eu nu am cc de 3 luni va rog dc a fc cv tratament cu metformin si dc va ajutat si cat timp ati luat va multumesc
0
23-07-2011, ora 12:47
laluli312
Nu este medic/terapeut
laluli312
Buna ziua! am 22 de ani, si.. pot spune ca am un ciclu menstrual regulat. ciclul este de 26-28 de zile. Luna trecuta menstruatia mi-a venit pe 22 iunie, iar in mai pe 26. azi suntem in data de 23 si nu mi-a venit. m-am panicat. in decursul acestei luni am avut parte de un singur act sexual, neprotejat din pacate pe data de 16 iulie. dar.. nefinalizat (intelegeti ce vreau sa spun). ar trebui sa imi fac probleme? subconstientul meu isi face, si ma tem. ce ma sfatuiti sa fac? va multumesc anticipat.
0
27-07-2011, ora 23:27
elietaa
Nu este medic/terapeut
elietaa
Buna seara.Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta.Acesta este al 3-lea an de menstruatie, pana acum imi venea o luna si 2, 3 nu.Insa acum s-a agravat, nu mi-a mai venit de 5 luni.Sincer imi este frica sa merg la ginecolog, dar nu am alta optiune.Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi, sau posibile cauze ? Multumesc mult.
0
29-07-2011, ora 09:41
allisa
Nu este medic/terapeut
allisa
buna, am si eu o intrebare..imi intirzie ciclul luna trecuta am avut la timp iar acum nu vine pot sa fiu insarcinata daca nu am avut relatii sexuale? va rao sa ma ajutati...
0
30-07-2011, ora 10:20
sorina2O
Nu este medic/terapeut
sorina2O
Buna! Am si eu o nelamurire si vreau ca cineva sa ma ajute ! acum o luna, mai exact pe 23 iulie mi-a venit ciclul..si m-a tinut fix 3 sapt[ nu mi-a venit mult dar mi-a venit rosu] pana pe 14 iulie[noroc ca eram la mare si probabil s-a oprit de la apa sarata]..acum este 30 iulie si imediat trebuie sa plec la mare, din nou si sunt foarte speriata deoarece nu stiu cand o sa imi vina..Mentionez ca nu imi place sa folosesc ob-uri si ca sunt virgina.Astept un raspuns.Va multumesc ! :)
10
0
16-08-2011, ora 23:19
FataXXX
Nu este medic/terapeut
FataXXX
Buna am 20 de ani si de 5 ani a inceput sa-mi vina ciclul, dar nu imi vine niciodata regulat(la aceeasi data)si nici nu-mi vine in fiecare luna de obicei imi vine o luna sau doua consecutive apoi o luna dau doua numi vine deloc, nu am fost la medic si as vrea sa stiu daca e normal acest lucru ???
0
17-08-2011, ora 00:21
gyorgiana
Nu este medic/terapeut
gyorgiana
buna seara!am si eu o problema des intalnita din cate am citit, adica am o intarziere de jumatate de luna maxim (nu tin evidenta datelor de niciun fel) si 2 teste de sarcina facute la distanta de o sapt ambele fiind negative.ca si in unele cazuri de mai sus am inceput sa fac fitness intens de vreo 2 sapt si inainte de asta am folosit canesten gin, o singura pastila, mai exact care nu s.a dizolvat in totalitate cum scria pe prospect (poate ptr ca infectia sau ce a fost era pe sfarsite ptr ca mi.a si disparut dupa aceea).in ceea ce priveste stresul mi.am facut probleme ptr schimbarea locului de munca dar nu exagerat.in generat menstruatia mea nu este regulata.obezitatea nu este sigur cauza intarzierii, si atunci?!?!?
1.sunt aceste lucruri mentionate (spor, combinat cu stres si o oarecare shimbare in alimentatie, gen am redus cantitatea alimentelor si nr. meselor) pauzibile ptr intarzierea pe care o am?!
2.exista vreo modalitate de a grabi aparitia menstruatiei? si in ce consta aceasta?

va multumesc frumos!
0
28-08-2011, ora 18:22
vevella
Nu este medic/terapeut
vevella
Am o nelamurire si un pic de teama...mia venit menstruatia pe 6 august desi mia intarziat o sapt...menstionez ca am facuto neprotejat cu iubitul meu..acu 2 zile mia curs ceva rosiatic..ma doare in partea de jos..ma dor si sanii si spatele dar durerile acestea le am cand trebuie sa imi vina menstruatia..miam facut si un test de sarcina in perioada knd mia intarziat si mia iesit negativ..oare ce se intampla...va rog un sfat..multumesc
0
22-09-2011, ora 19:22
tasha81
Nu este medic/terapeut
tasha81
Salut...nu am avut inca contacte sexuale.16 am fost la o nunta si dansind am transpirat foarte tare si am iesit afara, dar era frig... a doua zi trebuia sa mi se incepe menstruaita, tot atunci ma durea capul, iar peste o zi mi s-a ridicat temperatura...acum e 22 dar menstruatia nu a venit.dupa multe sfaturi am facut un test dar a fost negativ..pate intirzia menstruatia din cauza racelii????raspundeti va rog cit mai repede.
0
23-09-2011, ora 00:51
noor10
Nu este medic/terapeut
noor10
Buna seara! As dori sa stiu cam cat poate dura perioada (in limite normale) de intarziere a ciclului menstrual? Mi-a intarziat menstruatia 9 zile deja; am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative insa am trecut printr-o perioada cam stresanta in ultimul timp. Va multumesc si astept raspunsuri!
0
28-09-2011, ora 19:05
yonik27
Nu este medic/terapeut
yonik27
Buna ziua domnule doctor ! Am 41ani si am o indoiala in privinta menstruatiei. Pana acum un an am avut menstruatia normala, dar in luna decembrie m-am operat de noduli pe glanda tiroida si de atunci cred ca mi s-a dereglat.Dupa operatie am avut abia in februarie, martie cu intarziere de 2 saptamani si tot asa.Am inteles ulterior ca poate fi din cauza anesteziei, confirmata si de doctor, dar de ceva vreme, mai precis de vreo 2 luni nu am mai avut deloc. Mentionez ca am sterilet de 6 ani si mi-am facut si testul de sarcina, iesind negativ. Am si dureri de sani cateodata.E posibil sa fi intrat in menopauza ? Mama mea mi-a confirmat ca acelasi lucru i s-a intamplat la 40-41ani, a intrat in menopauza.Poate fi ereditar ?

Va multumesc !
0
15-10-2011, ora 21:04
Ella1988
Nu este medic/terapeut
Ella1988
Buna seara,
In urma cu o luna si jumatate am luat Escapelle, dupa care am avut o sangerare dupa 6 zile care a durat 3 zile(diferita de menstruatie).Dupa, la un interval de o saptamana am avut menstruatie normala.Acum insa mi a intarziat de 4 zile, desi am avut simptome obisnuite. As vrea sa stiu daca in situatia in care imi fac un test de sarcina, care este posibilitatea sa fie fals pozitiv sau fals negativ?sau daca e un efect al pastilei. Va multumesc.astept un raspuns
0
19-10-2011, ora 14:56
je alina
Nu este medic/terapeut
je alina
buna... am o problema pe 10 sept am avut un contact neprotejat cu prietenul meu, a doua zi am luat o pilula pt a 2a zi, pe 22 sept mi-a venit ciclu si am inceput sa iau logest... iar acum pe 17 oct mi-a venit ciclu dar foarte putin aproape ca s-a oprit in 2 zile... ma puteti ajuta cu ceva informatii pana ajung la doctor... va multumesc
0
25-10-2011, ora 11:38
movi
Nu este medic/terapeut
movi
Buna ziua, am aproape 40 de ani si am dereglari menstruale, in aprilie mi-a venit ciclu 10 zile, nu am mai avut altul pana in septembrie care m-a tinut o zi, si mi-a venit in octombrie care tine de 12 zile, precizez ca nu este abundent vine putin in fiecare zi, totodata am trompele legate de la al doilea copil si doar un ovar, e posibil sa fie premenopauza(la ani astia????????????).Va multumesc anticipat.
0
29-10-2011, ora 13:04
evaursachi
Nu este medic/terapeut
evaursachi
Buna ziua. As vrea sa stiu daca mi-ar fi putut intarzia menstruatia din cauza faptului ca am racit (am avut si febra). Am avut contact sexual neprotejat, neinsotit de ejacularea lui. Se poate sa fi ramas insarcinata? Am citit in "Viata sexuala" din seria "Biblioteca medicala a familiei" ca, desi orgasmul barbatilor este insotit de ejaculare, pot exista mici eliminari de sperma si in timpul contactului sexual. Va rog sa-mi raspundeti. Va multumesc.
0
23-11-2011, ora 17:53
nyco91
Nu este medic/terapeut
nyco91
buna seara! am si eu o problema. sper ca ma puteti ajuta... in urma cu doua saptamani am, , mimat" un act sexual cu prietenul meu iar el a ejaculat pe mine... pot sa raman insarcinata ? mentionez ca sunt virgina dar sunt ingrijorata deoarece luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 24, nu am o menstruatie regulata! am cosuri, ma doare burta de vreo cateva zile dar nu imi vine ciclul... va rog sa-mi raspundeti!
Adaugă un comentariu / răspuns
558 comentarii 1 2 ..... 131415 ..... 18 19 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •