intepaturi si dureri

20-10-2007
hilux
Nu este medic/terapeut
hilux
As dori sa imi spuneti ce as putea avea pentru ca de o luna incoace am dureri de mai ales in partea de sus a stomacului de multe ori ca niste intepaturi, intepaturi care le am in toate partea de sus a corpului cateodata sunt in partea stnga iar cateodata in partea dreapta.la inceputul lui septembrie am facut si varicela totul incepand din momentul in care am contactat varicela.mentionez ca am si greturi si cateodata si varsaturi.Rog raspuns. Va multumesc.
5 comentarii
0
20-10-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Nu am inteles exact cum sunt durerile in partea ed sus a corpului,...nu e prea exacta descrierea. Totusi, daca sunt dureri in epigastru, cum se pare ca le descrieti, va recomand o fibrogastroscopie, pentru a vedea exact ce leziune este acolo. Nu vad o legatura logica cu antecedentele de varicela, desi, aceasta legatura nu e 100% exclusa.
0
29-10-2013, ora 23:21
AndreeaMAR13
Nu este medic/terapeut
AndreeaMAR13
Buna, am si eu o intrebare legat de intepaturi care sunt mai degraba ca niste descarcari electrice prin diferite zone ale corpului
cate o data sunt si 2 pe minut o perioada de aproximativ 1 ora 2, cateodata sunt asa de intense incat tresar sau mi se incoarda muschi alta data doar ca imi atrag atentia, ca exemplu cel mai des mi se intampla sa le simt in partea stanga langa inima, in antebrat si coapsa dar mai nou si la ochi, cap, in ureche, degete de la maini si intre coaste in partea dreapta, la analizele medicale de rutina toate mi-au iesit bine, da mai vroiam sa adaug ceva nu stiu daca e doar in capul meu sau chiar e adevarat dar am impresia ca in ultima vreme uit destul de repede lucrurile din trecutul apropit nu ma mai pot concentra asa de bine si cateodata cand sunt obosita nu imi gasesc cuvintele. Mentionez ca sunt o persoana destul de ocupata de aceea intreb inainte pt k nu prea am timp de mers la doctor si vreau sa stiu daca e ceva serios sau lipsa de vitamine si nevoia de odihna. Va multumesc
0
11-07-2015, ora 00:35
mihaelaanca
Nu este medic/terapeut
mihaelaanca
buna, vreau sa stiu daca ai gasit rezolvarea pentru problemele tale..stiu ca a trecut mult timp de cand ai lasat acest mesaj dar si eu am in prezent aceleasi simptome..
0
11-07-2015, ora 00:35
mihaelaanca
Nu este medic/terapeut
mihaelaanca
buna, vreau sa stiu daca ai gasit rezolvarea pentru problemele tale..stiu ca a trecut mult timp de cand ai lasat acest mesaj dar si eu am in prezent aceleasi simptome..
0
31-03-2020, ora 22:57
Ajutor 112
Nu este medic/terapeut
Ajutor 112
Buna sesra, ati gasit rezolvarea. Si eu am aceleas dimptome!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •