interpretare analize

23-03-2009
alex78
Nu este medic/terapeut
alex78
buna ziua,
am efectuat de curind analizele medicale la medicul de familie si mi-au iesit urmatoarele valori:
glicemie 106
colesterol total 257
trigliceride 217
tgo 81
tgp 86
acid uric 6.41

exista posibilitatea de a fii vreo hepatita?medicul mi-a recomandat poliomega, una/zi
va multumesc
3 comentarii
0
24-03-2009, ora 20:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu este hepatita, dar fii atent cu grasimile in alimentatie, precum si cu dulciurile concentrate, sucurile carbogazoase, alimentatia de fast- food.Masoara glicemia la doua saptamani la medicul de familie.Numai bine!
0
24-03-2009, ora 20:57
alex78
Nu este medic/terapeut
alex78
multumesc pt raspunsul dvs prompt,
alimente tip fast food nu prea consum si nici sucuri carbogazoase, dar din cite mi-a spus doctora mea am si singele f gros, se poate din cauza colesterolului marit?
va multumesc pt raspunsul dvs prompt
0
25-03-2009, ora 20:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Depinde ce a inteles doctorita ta prin " sange f gros" ;poate ca s-a gandit la colesterol, cu toate ca acesta nu este cu mult peste limita marit.Ai grija ce mananci, fa miscare si controleaza in viitor glicemia.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.