ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

interpretare analize medicale

08-11-2007
evelinne_26
Nu este medic/terapeut
evelinne_26
Buna-ziua, mi-am facut un buletin de analize medicale si sunt un pic ingrijorata, imi puteti spune ce inseamna MPV-11, 70; Leucocite 8, 99; Limfocite 23, 50, toate aceste valori sunt in afara limitelor admise.Multumesc si astept raspuns
5 comentarii
0
08-11-2007, ora 00:00
corny
Nu este medic/terapeut
corny
salut!
poti gasi niste informatii despre limite normale si cresteri/scaderi pe site-ul sanatateata.com
numai bine!
0
evelinne_26
Nu este medic/terapeut
evelinne_26
merci pt mesaj Corny.si tie mults bafta
0
dusacarmenmihaela
Nu este medic/terapeut
dusacarmenmihaela
sotul meu a facut niste analize si nu prea stim ce inseamna:mpv 10, 75;leucocite8, 86, si la sumar de urina:proteina 20.Multumesc astept un raspuns
0
evelinne_26
Nu este medic/terapeut
evelinne_26
draga dusacarmenmihaela, MPV este volumul plachetar mediu(volumul trombocitelor mediu) si sotul nu are o crestere foarte mare a acestuia, valorile normale sunt (6, 50-10, 50) iar leucocitele(globulele albe) cand acestea prezinta o crestere peste limita admisa e vorba de o infectie dar asta se vede doar intr-o urmatoare investigatie.Sper ca ti-am fost de folos.Multa bafta
0
14-11-2007, ora 00:00
enescu ingrid
Nu este medic/terapeut
enescu ingrid
am angina cu streptococ beta hemolitic si am niste nelamuriri in legatura cu rezultatele analizelor pe care mi le-am facut.aslo-200, crp-negativ, fibrinemia-432.astept raspuns.multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.