interpretare analize medicale Eos la suta 8 - dupa chimioterapie

22-01-2009
Daniela Vasilescu
Nu este medic/terapeut
Daniela Vasilescu
Buna ziua! In februarie 2008 am fost operata de un banal lipon pe coapsa stg, dar la analiza imunohistochimica, dg. a fost intai leiomiosarcom, apoi dupa investigatii la V, Babes - dg. histiocitom fibros storiform, polimorf, malign
Dupa chimioterapie si un lant intreg de analize(inclusiv PET-CT la Budapesta, care a iesit negativ)imi fac analize(la sange) din 2 in 2 luni. In ianuarie Hemoleucograma a iesit astfel: WBC -6, 34, RBC 4, 16 ;HGB -12, 4 ; HCT - 37, 1 MCV 89, 2 ; MCH- 29, 8 ;MCHC 33, 4 ; Trombocite 290 ;Lymfocyte 26 ; Mo% 5 ; Neu%61 ; RDW - 38, 7 ; PDW -14, 2 ; MPV 12, 3 ; PCT 43, 7 ; Eos% 8 ; Eos#0, 14, Baso% - 0, 3 ; Baso# 0, 02 ; Colesterol seric total 225, 67, Trigliceride serice 77, 72, Proteina C reactiva 5, 19. restul analizelor in limite normale.
Mentionez ca pana la ultima analiza facuta Eos % avea valoarea 2. Puteti sa-mi explicati daca are vreo legatura cu problema mea anterioara, sau daca mai pot face si alte analize pentru a ma ajuta sa elucidez de ce a crescut Eos%? Poate avea legatura cu faptul ca am o infectie urinara de mai multi ani, cu flora microbiana, de care nu scap decat atunci cand fac tratament cu antibiotice. Va rog sa-mi raspundeti, multumesc !!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.