interpretare test papanicolau

22-02-2013
simonasims
Nu este medic/terapeut
simonasims
Am 35 de ani si am facut testul papanicolau, va rog sa ma ajutati cu interpretarea luiCalitate frotiu:satisfacator pentru evaluare, tip frotiu ;clasic.Infectii:candida; alte modificari non neoplazice;inflamatorii ;anomalii ale celulelor epitelialeLSIL cu atipii HPV;clasificare papanicolau CIII, repetere dupa tratament antiinflamator(precizez ca fac tratament cu poliginax), testare HPV, biopsie, colposcopie, medicul ginecolog a zis ca am o leziune pe col, daca acest tratament nu functioneaza va trebui sa imi cauterizeze leziunea.va rog mult o parere!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns