interpretare test papanicolau
Am 35 de ani si am facut testul papanicolau, va rog sa ma ajutati cu interpretarea luiCalitate frotiu:satisfacator pentru evaluare, tip frotiu ;clasic.Infectii:candida; alte modificari non neoplazice;inflamatorii ;anomalii ale celulelor epitelialeLSIL cu atipii HPV;clasificare papanicolau CIII, repetere dupa tratament antiinflamator(precizez ca fac tratament cu poliginax), testare HPV, biopsie, colposcopie, medicul ginecolog a zis ca am o leziune pe col, daca acest tratament nu functioneaza va trebui sa imi cauterizeze leziunea.va rog mult o parere!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ac celule gastrice
- 7Analize medicale usor crescute
- 3Hemoleucograma proasta după transfuzie sânge și plasma
- 2Fier cu valoare de 27, 45 umo/l, iar limitele intre 5, 4 și 18, 6, fetita de 10 ani
- 1Igm crescut
- 0Rezultate analize
- 1Analize medicale
- 1VSH și PCR marit
- 1Rezultate biopsii endoscopie si colonoscopie
- 1interstitiu pulmonar accentuat bilateral?