Care sunt șansele ca ea sa fi rămas însărcinată ?

20-01-2018
Nicu1000
Nu este medic/terapeut
Nicu1000
Va rog nu o luați ca pe o glumă !
Acum 3 zile m-am culcat cu prietena mea, nu este o problema dacă ar apărea un copil dar, as vrea sa fiu mai sigur !
Acum trei zile am.făcut sex, la care ea ma rugat sa ejaculez in vaginul ei, am.făcut chestia asta, noi am mai vorbit despre copiii si chestii de genu ! Dar după ce am făcut asta, am realizat ca nu prea suntem pregătiți ! Actul sa intamplat după 3-4 zile de la "stop"
Ea nu a luat nici o pastilă nimic ! Care sunt șansele ca ea sa fi rămas însărcinată ? Și care sunt șansele sa nu fi rămas ?
5 comentarii
1
20-01-2018, ora 07:35
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
Șansele sant destul de mari, dacă nu santeti siguri de un lucru mai folositi si voi prezervative ca is ieftine..
0
20-01-2018, ora 11:53
Nicu1000
Nu este medic/terapeut
Nicu1000
Omule, am două mașini, casă, atelier mecanic...
Și ea lucrează asistenta la spital, crezi ca nu am avut banii de prezervative? A fost o chestie de moment in care ea a vrut asta si eu la rândul meu am acceptat !
Și mulțumesc pt răspuns !
0
21-01-2018, ora 04:20
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
Ee.. Caca ai ce spui înseamnă că daia s a întâmplat, te vrea de barbat si vrea sa te hotărăști mai repede. :)
Să ne zici dacă esti tatic, o sa afli peste vreo luna.
0
21-01-2018, ora 10:37
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Sigur nu puteți fi decât dacă folosește un test de sarcină sau merge la medic.
Ne cereți imposibilul, nu suntem vrăjitori să știm sigur. Șansele sunt să rămână gravidă, dar se poate întâmpla și contrariul cu puțin noroc.
Un copil înseamnă responsabilitate și de aceea decizia se ia împreună atunci când suntem pregătiți.
0
21-01-2018, ora 12:43
Psiholog Luminita Codrescu
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Luminita Codrescu
buna, ca sa calculezi singur sansele de aici inainte, poate te ajuta sa afli ca sansele ca spermatozoidul sa ajunga la un ovul sunt MAXIME la ovulatie, si anume intre a 12 si a 16-a zi de la inceperea ciclului menstrual (prima zi de sangerare). In acele zile, temperatura masurata a corpului femeii este mai mare decat in restul zilelor. In restul zilelor, sansele sunt relativ mici, desi nu zero.
Daca ati facut sex neprotejat, inseamna ca amandoi ati ACCEPTAT ideea ca este o sansa sa se produca o sarcina. Daca aveti baza materiala si sunteti tineri, sanatosi si va iubiti, poate acceptarea acestui lucru va duce la ceva frumos.
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda mucusului cervical - Billings
  • Metoda calendarului
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Sunt însărcinată?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •