intrebare despre niste sechele la plamani

14-12-2012
tonciuanca
Nu este medic/terapeut
tonciuanca
Buna ziua mama mea din cauza unei raceli foarte puternice acum ceva ani a ramas cu niste sechele pe plamani, intre timp am descoperit ca i-a aparut si o tumoare la san. A facut tot tratamentul ( chimioterapie si raze) doar ca dupa ultimul tomograf i-a aparut niste nodului la plamani. Astazi a mers la un doctor de plamani si i s-a confirmat aparitia noldulilor langa plamani. Intrebarea mea ar fi daca acei nodului se pot transforma in tumori daca au aparut in urma radioterapiei care abia a terminto, si daca ar fi si pentru acestia un alt tip de tratament inafara de chimioterapie astfel incat sa poata sa se opereze de tumoarea pe care o are la san.
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspina.
Tin sa mai precizez ca alte boli mama mea nu a mai avut.
Va multumeac
5 comentarii
0
14-12-2012, ora 20:19
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sanatate mamei tale,
ma voi ruga pt ea
Doamne ajuta!
0
15-12-2012, ora 10:40
tonciuanca
Nu este medic/terapeut
tonciuanca
Multumesc foarte mult Maria sper si eu sa fie bine si sa primesc o a doua parere.
0
15-12-2012, ora 15:36
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
acei noduli trebuiesc investigati, dat fiind faptul ca a fost un cancer de san in antecedente.
0
15-12-2012, ora 15:52
tonciuanca
Nu este medic/terapeut
tonciuanca
Dar exista sane sa fie noduli cancerisi?
0
15-12-2012, ora 19:57
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Exista si aceasta nesansa, dar sa speram ca NU, faceti o tomografie compiuterizata...mult noroc si numai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

31-01-2020, ora 13:45
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • Plămâni funcționali, creați din celule stem
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.