intrebare diane 35

29-07-2008
johnn
Nu este medic/terapeut
johnn
prietena mea ia de 2 ani diane 35 pentru acnee, e virgina si am avut prima tentativa. Era in pauza de o saptamana de pastile si m-am jucat "aiurea" cu degetul pe langa vaginul ei, si CRED ca am avut putin lichid seminal pe deget(din cate stiu si lichidul seminal contine spermatozoizi).Degetul l-am introdus foarte putin, 1-2 cm inauntru.Contact sexual nu am avut.Este posibil sa ramana insarcinata si in perioada de pauza a administrarii de diane 35. Dupa 3 zile i-a venit si ciclul. exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata?
stiu ca poate parea absurda intrebarea mea dar va rog sa ma ajutati.nu stau bine cu stresul si am probleme cu stomacul din cauza aceasta :( !

va multumesc!
2 comentarii
0
29-07-2008, ora 00:00
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
si eu am pus aceasi intrebare pe forum si am primit raspunsul: toate anticonceptionalele ofera protectie pentru intreaga luna ( include si cela 7 zile de pauza cand are loc menstruatia)
0
29-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Daca era inainte de menstruatie si i-a si venit nu ai de ce sa-ti faci probleme...Nu e gravida.Si oricum ia anticonceptionale..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul