Intrebare dioptrie distanta
Daca la un ochi am dioptrie cu + pana in 1, am o mica slabiciune la vederea la distanta.Un medic mi-a zis ca am 0.25 iar altul 0.75.Daca nu imi iau ochelari se strica vederea la acest ochi mai rau cu trecerea timpul ?Iar daca imi iau ochelari tre sa ii port mereu ?Cineva spunea ca daca iau ochelari va trebui sa iau cu trecerea timpului ochelari cu dioptrii din ce in ce mai mari.Care este adevarul ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4cat de grava este boala mea de ochi?si care este boala?
- 3stabilire dioptrii baietel 5.5 ani
- 1dioptrie mare!
- 4dioptrii -1
- 0dioptrii -1
- 2dioptri gresite
- 3dioptrie -2, la copil de 10 ani jumate
- 0Diferenta dioptrii reteta lentile montate pe ochelari
- 2Dioptrii - Interpretare
- 0dioptrii prescrise rog raspuns rapid
- 3Reducerea dioptriilor (chirurgia refractiva)
- 1Se poate ca dioptriile sa nu fie corect calculate?
- 1Ochelari copil 3 ani si 4 luni
- 0Miopie, tensiune oculara
- 1Ochelari vedere
- 0Reducerea dioptrii, gimnastica
- 1Ochelari -0, 75 si -0, 5
Mai multe informații despre: dioptria