Intrebare pentru administrator

70 comentarii 1 2 3
0
02-01-2010, ora 18:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă Maria,

Consultaţi un medic internist; s-ar putea să suferiţi de sinovită. Puteţi merge şi la homeopat...
Toate cele bune, însănătoşire grabnică şi LA MULŢI ANI!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
19-02-2010, ora 21:50
Dragan Maria
Nu este medic/terapeut
Dragan Maria
Ma numesc Maria si am 43 de ani, dupa 10ani de tratament pentru hipertiroidie (thyrozol diverse doze ) am fost sfatuita sa aleg operatia sau terapia cu iod radioactiv. Am ales ultima varianta iar acum sunt sub tratament ce eutyrox 25mg (75 mg). Am repetat analizele unde apare FRONTIU SANGUIN - LIMPOFENIE. Va dau si cateva valori legate de hematologie:
LY% 22.5(25-45%)
NE% 68.2 (53-68)
Mo 0.33 (0.09-0.88),
Mo% 6.5 (2-8), etc., va rog sa ma lamuriti daca se poate ce insemna LIMPOFENIE si ce anume a provocat aceasta dereglare.
0
20-02-2010, ora 22:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă Drăgan,

Limfopenia reprezintă scăderea sub normal a valorilor plasmatice ale limfocitelor circulante. În cazul dvs., cel mai probabil, este produsă de tratamentul pe care-l faceţi în prezent. Consultaţi-vă cu medicul dvs. de familie, pentru consult şi recomandări.

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică;)
P.S. Limfopenia vă predispune la dezvoltarea unor infecţii.


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
20-02-2010, ora 23:06
al3xand3rbv
Nu este medic/terapeut
al3xand3rbv
as dori sa aflu mai multe despre protezele oculare si despre tehnologia pe care o avem in romania daca se poate??unde e cel mai bn??daca e multumita lumea??despre preturi...daca a fost cineva in alta tara sa isi faca proteza???va rog sa ma contactati...va multumesc... -*



(*modificat de administrator)
0
22-02-2010, ora 00:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Al3xand3rbv,

Vă rog să accesaţi pagina personală a oftalmologoului Alina Maria Bălţăţeanu, cu ajutorul link-ului de mai jos. Dânsa vă poate răspunde la întrebări legate de domeniul care vă interesează. Numai bine!

http://forum.romedic.ro/user.php?id_user=13603
0
14-03-2010, ora 21:26
cita
Nu este medic/terapeut
cita
DOMNULE ADMINISTRATOR,

Cred ca sunt cel putin 3 (trei) incercari de a deschide noi subiecte -destul de decente si interesante, cred - dar OBSERV cu "uimire negativa" - din pacate- ca nu aveti pagina libera pentru nici unul dintre ele. Ca orice om de pe acest forum, doresc sa comunic, sa impartasesc impresii, si nu in ultimul rand sa-mi ocup mintea cu ceva mai bun decat tacerea.

VA ROG RESPECTUOS, luati nota, daca nu aveti un motiv obiectiv negativ pe care eu nu-l cunosc, de a-mi interzice sa mai functionez pe acest forum.

Multumesc pentru intelegere.
0
29-10-2010, ora 21:33
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Dumnezeu sa-i dea intelepciune administratorului, anuleaza anumite conturi fara sa-si dea seama, Dumnezeu va lucra la inima si la sufletul administratiei Romedic.Oamenii foarte importanti si cu sfaturi de negasit se gasesc anulati, Sunt alti care isi fac zeci de conturi mailuri sa poata face zeci de conturi Romedic, se poate asa ceva?
0
21-02-2011, ora 03:04
cioby_d
Nu este medic/terapeut
cioby_d
domnule administrator as vrea sami desfiintati contul cu tot cu ce a fost postat in ultima perioada va multumesc
0
30-09-2011, ora 00:49
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă Daria Popescu, administraţia Romedicului are foarte multă înţelepciune, atât de multă încât îşi permite luxul să doneze câte puţin din ea la fiecare user care activează în cadrul acestui forum, fără a risca să piardă nici măcar 10% din totalul de 100%.
(Unii dintre) Oamenii foarte importanţi, care dau sfaturi de "negăsit", nu ar fi blocaţi dacă nu ar fi exagerat de aroganţi, dacă nu ar insista psihologicamente să-şi impună părerile şi dacă ar avea o doză mai mare de bun-simţ. Nu credeţi? Încetaţi să nu mai blamaţi administraţia Romedicului pentru simplul fapt că nu sunteţi dv. de acord cu unele decizii luate de aceasta. Dv. nu cunoaşteţi toate faţetele circumstanţelor care au condus la luarea unei decizii precum cea de banare a user-ului Scarface, care, apropo, este o persoană minunată, dar cu caracter extrem de dificil.
Administraţia Romedicului, în ceea ce priveşte "cazul Scarface", a luat o poziţie extrem de corectă! Eu îl admir pe dnul Scarface! Este o persoană cu vaste cunoştinţe; o fiinţă altruistă care şi-ar consuma şi 12 ore din zi ca să ajute o persoană, dar...; nu ştiu cum să vă spun, sinceramente, în acelaşi timp, are şi unele defecte care au stat la baza luării deciziei de a fi banat - defecte care, cu o doză activă de voinţă din partea dnului Scarface, ar fi putut deveni calităţi. Bunul-simţ elevat şi respectarea liberului arbitru, printre altele, sunt esenţiale pentru un om care doreşte să activeze în cadrul unei comunităţi.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Mr. Nick
0
30-09-2011, ora 00:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate drule/dle Cioby_d (Robert), informaţi administraţia Romedicului cu privire la dorinţa dv. de a vi se desfiinţa contul, accesând link-ul următor: http://www.romedic.ro/contact.php
Odată accesat link-ul completaţi câmpurile aferente, adică: numele dv., telefonul dv., e-mail-ul dv.; în penultimul câmp scrieţi cu propriile dv. cuvinte ce doriţi de la administraţia Romedicului, iar în ultimul câmp introduceţi codul de verificare din imaginea pusă la dispoziţie. Apăsaţi apoi butonul "Trimite".
Când va citi mesajul dv. administraţia Romedicului va face ceea ce va considera de cuviinţă!
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Toate cele bune,
Mr. Nick
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
70 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Homeopatie
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •