Intrebare/Sfat - dimineata am avut scaun negr

18-12-2018
claudia_blonda13
Nu este medic/terapeut
claudia_blonda13
Buna ziua.De dimineata am avut scaun negru, zici ca mancat carbune asa era :( Ca simptome aveam starea de diaree si disconfort la burta si putin durere!
Am anemie si iau ceva pastile de la medic.Sa ma ingrijorez din cauza scaunului negru normal apoi moale ducea catre diaree!?Ce ar putea fi?Sau ce analize trebuie sa fac pe langa sange?Multumesc
Mentionez ca alaptez!
3 comentarii
0
18-12-2018, ora 12:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Este asa de la pastilele pe care vi le-a dat medicul.
Le luati doar pe perioada pe care v-a indicat-o medicul si apoi totul se va regla.
1
18-12-2018, ora 12:39
claudia_blonda13
Nu este medic/terapeut
claudia_blonda13
Am ceva de luat.sunt ditamai cutiile(doua mari) am ceva pastile acolo(iau una din fiecare adica una dimineata si una la orice ora din zi) in ianuarie trebuie sa merg sa refac sangele sa vada cum sunt dupa ele!Atunci Doamne ajuta daca ii de la pastile si nu altceva :) Multumesc
0
30-12-2018, ora 16:37
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Gastroenterologie, Bucuresti
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Nu cred ca trebuie sa va rugati sa fie o cauza sau alte, trebuie sa mergeti la medic sa se depisteza cauza exacta. Medicamentele pot da scaune negre, dar si pierderile digestive de sange dau aceeasi culoare, iar daca luati pastile pentru anemie, este posibil sa aveti anemie prin pierderi de sange dgestiva care va dau anemie si scaun negru
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: