Intrebare urgenta Escapell si anticonceptionale

19-02-2019
Deni999
Nu este medic/terapeut
Deni999
Buna ziua. Acum 5 zile am luat un Escapell pentru a preveni o posibila sarcina (nu a fost premeditat, prezervativul s-a rupt). Astazi a inceput o sangerare si cu dureri normale de menstruatie desi cu aproximativ 11 zile inainte de data de inceput a urmatorului ciclu menstrual.
In urma cu putin timp am fost la ginecolog si am primit reteta de anticonceptionale, insa doamna doctor a spus sa le incep din prima zi de menstruatie. Am auzit de existenta unei false menstruatii probocate de aceasta pastila.
Intrebarea este, incep de azi cu anticonceptionalele
sau trebuie sa astept pana la urmatoarea menstruatie?
Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.