intrebare.. yasmine si menstruatia

13-09-2010
dalama
Nu este medic/terapeut
dalama
Buna ziua...am 32 de ani si iau Yasmin ca masura de contraceptie...azi dimineata am remaracat semne precum ca mi'ar veni menstruatia...mentionez ca sunt in perioada de administrare a anticonceptionalului...fapt care ma sperie foarte tare..
Ma puteti ajuta cu un indiciu...
4 comentarii
0
13-09-2010, ora 12:06
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
de câtă vreme luaţi? la a câta pastilă sunteţi...din folie? (prima folie, şi în general primele 3 luni de pastile sunt asociate cu multe dereglări şi efecte secundare, sângerări etc)
0
13-09-2010, ora 14:29
dalama
Nu este medic/terapeut
dalama
Iau cam de multa vreme..fara pauza.2 ani aproximativ
In folia actual cred ca as mai avea cel mult 5 pastile de luat (nu sunt acasa sunt la servici) dar asa tare m'am speriat si vroiam un sfat.
Multumesc
0
15-09-2010, ora 22:57
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
atunci faceţi pauză câteva luni! să lăsaţi timp organismului să se refacă.
0
26-10-2010, ora 22:32
valeria gry
Nu este medic/terapeut
valeria gry
ce provoaca lipsa orgasmului???...
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.