intrerupere jeanine

23-12-2011
gilika
Nu este medic/terapeut
gilika
am o mica problema, incepusem o folie de jeanine in care aveam 7 pastile (le-am decalat de cateva luni iau 7 pastile de pe o folie si restul de pe alta, dar fara sa gresesc), dar pe cand sa cumpar alta nu se mai gaseste la nici o farmacie mi-au zis k nu au mai primit de 2 saptamani..acuma e pragul craciunului si nu mai ajung la doctor si nu stiu ce sa fac, de intrerupt trebuie sa le intrerup ca nu mai am altele, intrebarea mea e daca pot lua yasmin chiar daca nu am terminat folia anterioara?sper sa primesc un raspuns catd e repede chiar daca suntem in pragul sarbatorilor :D multumesc
7 comentarii
0
23-12-2011, ora 18:46
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Puteţi completa cu yasmin. Abstinenţă sau protecţie suplimentară timp de 7 zile.
0
23-12-2011, ora 18:50
gilika
Nu este medic/terapeut
gilika
si inca ceva am uter dublu (nu stiu daca asta e denumirea exacta) dar poate asta afecta cumva eficacitatea pastilelor?
0
24-12-2011, ora 01:03
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu are legătură.
0
25-12-2011, ora 18:42
catalina...66
Nu este medic/terapeut
catalina...66
buna ziua am sub 16 ani si am avut relatii sexuale pentru prima data acum imi este foatre frica pentruca totul a fost ca o joaca... insa nu mai vreau sa am relatii pina la 17 ani si as vrea sa stiu daca va trecejumatate de an si voi face un control la genecolog este posibil sa par inca virgina sa cam asa ceva... ajutatima va rog
0
25-12-2011, ora 18:45
catalina...66
Nu este medic/terapeut
catalina...66
va rog ajutatima.!
0
26-12-2011, ora 23:17
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Relaţiile sexuale nu sunt joacă, sunt lucruri serioase. Făcute prea devreme ori în afara căsătoriei, dintre consecinţele lor neplăcute, din punct de vedere medical sunt mai frecvente următoarele două: sarcinile nedorite şi bolile transmise sexual.

Pentru controlul ginecologic mergeţi la un medic care să vă asigure confidenţialitatea.
0
27-12-2011, ora 16:07
catalina...66
Nu este medic/terapeut
catalina...66
ms...!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •