Iritatie in zona intima

21-01-2021
Karme
Nu este medic/terapeut
Karme
Buna ziua, va rog daca se poate sa ma ajutati.Baiatului meu in varsta de 16 ani i-au aparut niste cosuri, sau nu stiu cum sa le numesc, pe testicole si in zona penisului.Sunt niste bubite mici rosii, nu foarte dese, are vreo 3.Una acum este exact ca un cos, are puroi.A mai avut una asa, a spart-o, s-a dat cu baneocin si s-a trecut, dar a aparut alta dupa un timp.Am zis sa incerc cu un unguent, va rog sa ma sfatuiti, iar daca nu trec o sa merg cu el la un control.Mentionez ca nu se pune problema igienei, deoarece e obsedat cu dusul, epilare...Va multumesc.
4 comentarii
1
21-01-2021, ora 12:10
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
"e obsedat cu dusul, epilare..."

S-ar putea ca aici sa fie problema - dupa epilare pot sa apara foliculite. Puneti din nou baneocin pana trece si nu se epileaza pana trece. Daca e posibil sa nu foloseasca lame, ci trimmer; daca nu, o lama noua de fiecare data.
0
21-01-2021, ora 15:53
Karme
Nu este medic/terapeut
Karme
Va multumesc pentru raspuns.O sa continuam cu baneocin.Nu a folosit lama niciodata.
0
21-01-2021, ora 19:22
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
In plus de cele spuse de domnul doctor, sa nu se mai spele cu sapun pe gland, acesta irita si totdeauna va avea o iritatie ce trece destul de greu. Numai cu apa calda se va spala si atit.
0
21-01-2021, ora 20:06
Karme
Nu este medic/terapeut
Karme
Multumesc, intr-adevar si sapunul il foloseste excesiv.O sa tinem cont de toate sfaturile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Iritație în zona genitală - cauze și tratament
  •