iritatie la penis

31-01-2012
marius.sz
Nu este medic/terapeut
marius.sz
acum o saptamana am facut sex cu prietena mea iar aceasta era racita jos. dupa aproximativ 3 zile am observat ca zona superioara a penisului (cap) atat in interior cat si in exteriorul preputului( pielea ce acopera capul penisului) se inroseste si imi da o senzatie de uscat si din aceasta cauza cate odata ustura. ati putea sa-mi spuneti va rog ce as putea avea, ma gandesc ca iritatia poate veni si in urma spalari cu un gel de dus la care cred ca sunt alergic deoarece dupa ce mam spalat cu acel gel de dus si pielea mi se parea asa mai uscata. va rog sa imi raspundeti. va multumesc
4 comentarii
0
31-01-2012, ora 17:55
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Daca partenera are o infectie, atunci ai si tu.
Tu sa mergi la dermatolog, iar ea sa isi faca o analiza de secretie vaginala cu antibiograma.
Sa nu se spele in vagin si sa nu aiba contact sexual cu 72 de ore inainte de recoltare, iar amandoi trebuie sa asteptati sa treaca 10 zile de la ultimul antibiotic luat, in caz ca ati luat. Toate astea trebuie respectate, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ.
Poate fi o candidoza. Daca ai si usturimi la urinat, mergi la un dr urolog.
0
31-01-2012, ora 22:29
marius.sz
Nu este medic/terapeut
marius.sz
ideea este ca nu ma ustura doar atunci cand preputul se deslipeste de penis, nu in timp ce urinez, daca ma intelegeti ce vreau sa spun.in tot timpul acesta de cand sa intamplat am luat tratament cu antibiotic pt raceala pana ieri, as putea sa iau cv in continuare pt ca pana sapt viitoare pt ca lucrez ca sofer si nu pot merge la doctor si nu as vrea sa se intample ceva. va rog sa imi raspundeti si de data asta. va multumesc
0
01-02-2012, ora 11:44
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Daca ai luat antibiotice, atunci este posibil sa fie o candidoza. Nu se poate spune asa fara sa te vada un dermatolog.
Poti merge in urgenta, la dermato, de ex seara si o sa iti dea o crema cu care sa te dai.
Eventual intrebi la o farmacie, spui simptomele si farmacistii stiu cam ce ar merge - eventual sa iti dea o crema care merge si pe bacterii si pe candida. Intreaba de asta.
0
01-02-2012, ora 14:03
marius.sz
Nu este medic/terapeut
marius.sz
va multumesc pt raspunsuri. o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: