iritatie pe brat

28-11-2007
lar baloo
Nu este medic/terapeut
lar baloo
am oiritatie pe bratul stg.cam la 150mm de cot, este rotunda in diametrul actual de apx. 20mm, marginea exterioara este rosie si pe 5, 6mm pe raza in interior se exfoliaza niste cojite. dupa portiunea aceasta tot inspre interior sunt dispuse in cerc 5 punctulete rosii.
a aparut ca o intepatura de tantar, cu mancarimea specifica numai ca a evoluat cu timpul pana la dimensiunea actuala.
poate cineva sa dea un diagnostic?, un tratament?
3 comentarii
0
29-11-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa faci o micoza, adica o "ciuperca". Ar fi bine daca te-ai adresa unui dermatolog in vederea efectuarii unui examen micologic si stabilirii unui tratament.
0
02-12-2007, ora 00:00
mayya
Nu este medic/terapeut
mayya
SPALA-TE CU CEAI MEDICINAL DE COADA SORICELULUI SI UTILIZEAZA UN TALK DE COPII, NORMAL FARA FRICA.NU E URTICARIE, POPULAR SE NUMESC, BUBE, DULCI
0
04-01-2008, ora 00:00
lory_lay
Nu este medic/terapeut
lory_lay
Baloo, descrii perfect iritatia... am si eu pe bratul meu stang - atentie nu zgandari punctuletele rosii din interior, se intinde! Eu am crezut ca m-a muscat un paianjen. Am facut examen micologic si s-a dovedit a fi TRICHOPHYTON spp - nu trece de la sine, doar cu tratament de durata... fugutza la dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: