Iritatie pe capul penisului

24-03-2008
Alexandru - Laur
Nu este medic/terapeut
Alexandru - Laur
Salut!
De vreo 3 zile am o iritatie pe capul penisului sub forma unor bubite rosii si ma mananca in partea dreapta a preputului.
Mancarimea nu este continua, apare la interval de cateva ore bune, ma mananca putin si dispare senzatia.
La inceputul unei partide de sex imi introduc penisul in vagin fara prezervativ, pt stimulare, ulterior imi pun prezervativul pt a preveni ejacularea in interiorul vaginului.
Ce sfaturi imi puteti recomanda pt a scapa de aceasta iritatie ???
Multumesc!
16 comentarii
0
25-03-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
Iritatia poate fi numai mecanica, iar in acest caz ar fi indicata o pauza sexuala de cateva zile sau poate fi vorba de o balanita, adica de o inflamatie a glandului care poate avea mai multe cauze( micotica, bacteriana, etc).
0
27-03-2008, ora 00:00
petraru_mariana
Nu este medic/terapeut
petraru_mariana
e f posibil sa ai candida asa ca mergi la medic sa-ti prescrie micotice, acelasi lucru tb sa faca si partenera ta de sex:)
0
27-03-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
"Micoticele" favorizeza dezvoltarea candidei si a altor ciuperci. Pentru tratamentul acestor ciuperci se utilizeaza ANTImicotice!
0
28-03-2008, ora 00:00
petraru_mariana
Nu este medic/terapeut
petraru_mariana
scuze pt gresala, aveti dreptate numai ca exista o nedumerire...eu am avut vaginita mixta, am fost la ginecologul meu(un dr extraordinar) am facut tratament si totul a fost ok pana am facut o cistita f urata si colac peste pupaza am ramas insarcinata(am facut chiuretaj deoarece luasem 10 zile ciprinol pt cistita). In urna chiuretajului am mai facut vreo 7 zile tratament cu antibiotic iar acum de vreo 2 saptamani am cand si cand o macarime iar iubitului mei i-a aparut o iritatie si niste bubite f micute gen cosulete...presupun ca am facut din nou candida, nu?oricum mi-am facut programare la ginecolog
0
29-03-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca da, ai facut din nou candida datorita antibioticelor luate. Ar trebui un tratament pe cale generala cu fluconazol 50 mg pe zi 7 zile si 2 ovule cu lomexin intravaginal, un ovul la 24 de ore, administrat seara, inainte de culcare.
0
07-04-2008, ora 00:00
barbu maria
Nu este medic/terapeut
barbu maria
in urma cu 4 zile am avut cu iubitul meu contact sexual cu prezervativ cu o anumita aroma(asemanatoare cu cea de la colgete max fres) si am simit o arecare usturime, in acea seara am folosit 2 prezervative.in seara urmatoare am mai folosit un, dar deja eram un pic iritata de seara trecuta.el nu a vrut sa inteleaga asta si am tot incercat, dar nu ma udam deloc si asa k m-am iritat si mai tare.a treia zi dimineata desi eram si mai iritata(si el s-a iritat un pic) am mai incercat si el si dat un pik drumul in mine.am fost la farmacie si am luat pilula.dar dupa ce am luat pilula am avut cateva din reactiile adeverse(cefalee, diare, ameteli si ma dureau tare sanii) si aveam o secretie foarte ciudata(alba si se facea granule).acum sunt si eu iritata dar si el.el este foarte speriat, pot sa zic k mai rau ca mine si are senzatia ca ar putea sa fie o boala pe transmitere sexuala.va rog frumos lamuriti-ma.sunt disperata!!!:((:((
0
09-04-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Dorin Mihalache
Ati explicat foarte bine de unde va vin necazurile, asa ca nu intra in discutie pentru moment o boala cu transmitere sexuala. Pentru a va convige ar fi indicat sa faceti un frotiu din secretia vaginala.
0
13-05-2008, ora 00:00
rednex91
Nu este medic/terapeut
rednex91
Am si eu o problema. Am varful penisului rosu si ma mananca foarte tare.in timpul contactului sexual ma ustura si erectia dispare.AJUTATI-MA!!!!!!!!!!!!!!!
0
12-11-2008, ora 10:56
mike_jupanu
Nu este medic/terapeut
mike_jupanu
dupa un act sexual mi-a aparut niste pete pe capul penisului si mancarimi pe pielea penisului si intre testicule si picior.oare or fi ciuperci?cum se trateaza?
0
24-11-2009, ora 08:12
Shockwave
Nu este medic/terapeut
Shockwave
SAlut!
Am si eu o problema de genu, in urma unui contact fara prezervativ.am mancarimi pe tot capul in continuu, si este iritat.Care poae fi cauza?Si ce pot sa fac?
0
07-07-2010, ora 18:02
casian88
Nu este medic/terapeut
casian88
buna ziua! am si eu o problema...in urma cu cateva zile (mai exact 3) am avut un contact sexual neprotejat cu prietena mea iar dupa o zi mi-a aparut pe capul penisului o iritatie sub forma unor bubite rosii.care in cateva ore au disparut dar intreaga zona a ramas inflamata, am mancarimia, usturimi si adesea imi curge un lichid alb-galbui.prietena mea a avut menstruatie in ziua urmatoare.e posibil sa fie asta cauza?ce ma sfatuit?.momentan sunt pe litoral si nu pot ajunge la doctor.
0
07-09-2010, ora 23:04
Tin91
Nu este medic/terapeut
Tin91
Buna ziua! ultimul meu contact sexual a fost acum 2 saptamani neprotejat iar azi m-am masturbat si cand am facut baie am observat niste pete mici rosii si umflate pe capul penisului si pe pielea de sub doar in partea stanga a penisului. momentan nu am avut nici o durere dar arata destul de urat va rog astept un raspuns cat mai rapid
0
12-01-2011, ora 12:04
gabriel1111
Nu este medic/terapeut
gabriel1111
Buna ziua..am 20 de ani si de vre-o 3 4 saptamani ma confrunt cu o iritatie pe capul penisului si sub capul penisului care arata sub forma unor bubite albe ca niste basicute, iar prietena mea ia aparut pe exteriorul vaginului exact cum apar la oameni grasi la gat le cresc niste moturi de carne iesite inafara pieli. Nu stiu ce sunt! Va rog sa ma ajutati! Va multumesc !!
0
09-09-2012, ora 22:41
astept un raspuns
Nu este medic/terapeut
astept un raspuns
Buna ziua ma numesc florin si am 19 ani de vre-o 4 zile am o iritatie la baza capului penisului am mancarimi uneori si ma doare putin in timpul contactului iritatia se manifesta sub forma unei urme rosi.
0
13-10-2012, ora 14:35
bogdan263a
Nu este medic/terapeut
bogdan263a
buna ziua ma numesc bogdan am 19 ani de cateva zile ma mananca capul penisului in partea de sus si cand am peisul ridicat ma manaca si canalul pe unde ejaculez nu tot timpul la cateva ore eu consider ca este o iritare ca 6 saptamani am facut sex in fiecare zi de 2 3 ori pe zi poate sa ma ajute cineva cu raspunsul ? va multumesc o zi buna

am uitat sa mai adaug ceva
observ ca in juru capului imi pare niste bubite mici dar abea se vad cum ar fi o iritare
0
15-11-2014, ora 20:49
cristianstan
Nu este medic/terapeut
cristianstan
buna seara am o problema la penis in urma cu 4 saptamani dupa un contact sexual cu sotia mea mia aparut o pata rosie p capul penisului am incercat cu bepanthen sensiderm crema si acum folosesc canesten crema pe care o folosesc de 6 zile.va rog sa imi spuneti ce este de facut este prima data cand ma lovesc de aceasta situatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: