Jena gat

21-06-2017
amp02
Nu este medic/terapeut
amp02
Aceasta jena in gat se manifesta doar pe partea dreapta a gatului si apare dupa masa ca o senzatie de ceva ramas in gat in acelasi loc. Nu se manifesta tot timpul, uneori se simte ca o strangere de gat. Totodata tot in acelasi loc mi se pare ca o mica umflatura cam in zona pulsului putin mai sus. Toate acestea au inceput din martie in urma unei raceli cu o senzatie continua de flegma in gat care nu putea fi eliminata. Tot in acea perioada am mancat destul de multe rodii si samburii aceeia oarecum mi-au iritat gatu si aveam senzatia ca acele seminte mi-au ramas in partea laterala a gatului. In mai acea senzatie a reaparut tot in acelasi loc dupa ce am mancat cirese si de atunci nu mi-a mai trecut fiind o jena destul de constanta. De 2-3 sapt cam sfarsitul/inceputul lui iunie prezint aceasta umflatura de care am spus mai sus. Nu am mai patit acest lucru si totusi cred ca toate acestea se trag de la acea raceala. Cateodata se simte ca o presiune pe acea parte si mereu cand inght simt ca ar fi ceva acolo sau poate daca e umflat simt acea umflatura la inghitit si de aceea ma deranjeaza. Ce poate fi si ce analize ar trebui sa fac ? Este poaibil sa fie vreo infectie, tiroida ? Multumesc frumos
1 comentarii
0
21-06-2017, ora 23:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult ORL..sa vada fangele si amigdalele
consult Gastrologie..fiindca cauza iritatiilor din gat cel mai frecvent sunt de la acidul gastric
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •